• Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

       Sejm RP w 2011 roku ustanowił 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest on obchodzony, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej przeciwstawiali się narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

       „Żołnierze Wyklęci” stanowili najliczniejszą w Europie antykomunistyczną konspirację zbrojną. Działali na terenie całej Polski, a także na Kresach Wschodnich. W ich szeregach można było odnaleźć organizacje uczniowskie, drużyny harcerskie, lokalne grupy zbrojne oraz ogólnopolskie organizacje polityczne i wojskowe. Przez ówczesną władzę Polski Ludowej byli uważani za „bandytów reakcyjnego podziemia” i „wrogów ludu”. Przyjmuje się, że w latach 1944-1963 przez antykomunistyczną konspirację przewinęło się do 300 tys. osób, a w samych oddziałach bojowych walczyło ok. 20 - 25 tysięcy

      • Pan Tadeusz w klasie 8a

       Postacie z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza ożyły na lekcji języka polskiego. Uczniowie z klasy 8a wykazali się niezwykłą kreatywnością i ciekawie zaprezentowali bohaterów epopei. Gratulujemy pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie👍

      • Klasa 7a w planszówki gra!

       Na ostatnią lekcję wychowawczą uczniowie klasy 7a przynieśli swoje ulubione gry planszowe. Każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami i koleżankami. Siódmoklasiści nie tylko świetnie się bawili, ale także uczyli się cierpliwości, pracy zespołowej, planowania, liczenia, przewidywania ruchów przeciwnika. „Planszówki” wyzwalały salwy śmiechu, pozwoliły odstresować się i odprężyć. Sami zobaczcie jak świetnie spędziliśmy czas.

      • Drzewo genealogiczne

       Uczniowie klasy 2b pracując nad wykonaniem drzew genealogicznych, zgłębiali historię swoich rodzin. Z pomocą rodziców poznali swoich przodków i ciekawe rodzinne historie. Dzieci przygotowały i zaprezentowały drzewa genealogiczne. Każda praca była oryginalna i jedyna w swoim rodzaju.

      • Walentynki

       Dnia 14.02.2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy.

       Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie nasi starsi uczniowie rozdawali pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni. Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym.

      • KONKURS WALENTYNKOWY

       KONKURS WALENTYNKOWY DLA KLAS 1 - 3

       W związku z nadchodzącymi walentynkami, SU zaprasza do wzięcia udziału w QUIZIE WALENTYNKOWYM. Kartki z pytaniami będą rozdawane rano we wtorek 14 lutego. Uzupełnione kartki z zaznaczonymi odpowiedziami będzie można wrzucić do skrzynki walentynkowej. Mała podpowiedź — pytania będą dotyczyły św. Walentego oraz walentynek.

      • Wywiadówka inaczej w klasie 7b

       W dniu 9 lutego w klasie 7b odbyła się wywiadówka w nieco innej formie niż zazwyczaj. Zebranie rodziców tym razem poprowadzili uczniowie, którzy pod okiem wychowawcy dokonali samooceny podsumowując I półrocze bieżącego roku szkolnego. Reprezentanci klasy przedstawili rodzicom podsumowanie wyników w nauce i zachowaniu, zaprezentowali co działo się w klasie w ciągu całego półrocza oraz pochwalili się swoimi talentami, prezentując krótki Talent Show. Ważniejsze wydarzenia i okazje z życiu klasy przybliżyła rodzicom przygotowana przez uczniów prezentacja multimedialna. Talenty swoich dzieci rodzice mogli podziwiać podczas koncertu, recitalu oraz oglądając wystawę robótek ręcznych, prac plastycznych, dyplomów, medali jak również mieli okazję częstować się pysznościami przygotowanymi przez ich pociechy.

      • Tropy zwierząt w klasie I b

       W ostatnim tygodniu , podczasc zajęć uczniowie klasy I b rozmawiali w jaki sposób zwierzęta leśne spędzają zimę. Kilka uczennic przygotowało plakaty z ciekawostkami dotyczącymi zwierząt, które można spotkać w lesie i ich opisem sposobów na przetrwanie najtrudniejszej dla zwierząt pory roku. Na zajęciach dzieci uczyły się również jak obserwować zwierzęta zimą i rozpoznawały tropy zwierząt. Podsumowaniem zajęć było przygotowanie lapbooka pt. „Tropy zwierząt”.

      • Już niedługo WALENTYNKI

       ​​​​​​​

       14 lutego 2023 r. obchodzimy w naszej szkole WALENTYNKI !!! Jak co roku Poczta Walentynkowa będzie działała od czwartku 09.02 do wtorku 14 lutego (do lekcji 1). Kartki w podpisanych kopertach – imię i nazwisko oraz klasa – można wrzucać do skrzynki Walentynkowej, umieszczonej na szkolnym korytarzu koło Biblioteki. Koperty zostanę doręczone przez walentynkowych listonoszy we wtorek 14 lutego na trzeciej lekcji!! W tym dniu prosimy ubrać się na czerwono – Walentynkowo! Zapraszamy również do zrobienia sobie zdjęcia w naszej szkolnej walentynkowej fotobudce.

      • My personal map

       Uczniowie klasy 5a w ramach lekcji języka angielskiego wykonali prace projektowe pt. "My personal map". Zadaniem uczniów było przedstawić swoje miasto i opisać w języku angielskim swoje ulubione miejsca. Zapraszam do obejrzenia wybranych prac :)

       L.B

      • Sukces artysty z naszej szkoły

       Uczeń naszej Szkoły z klasy 8b Ryszard Kozak otrzymał główną nagrodę w konursie plastycznym :"Świat się zmienia. Światło dawniej i dziś" w kategorii Szkół Podstawowych oraz za wkład i propagowanie pamięci o Ignacym Łukasiewiczu, nagrodę odebrał osobiście w Centrum Nauki "Łuksiewicz" w Jasionce . (Centrum będzie niedługo otwarte dla zwiedzających.) GRATULACJE!!!!!

      • ZABAWA W DETEKTYWA W KLASACH III A,B,C

       Uczniowie klas trzecich, którzy za sprawą książki „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke wkroczyli właśnie w świat zagadek detektywistycznych, uczestniczyli dziś w spotkaniu z technikiem kryminalistycznym kolbuszowskiej jednostki policji - kom. Norbertem Tylutkim oraz dzielnicowym asp.szt. Andrzejem Wilkiem. Panowie przybliżyli uczniom metody zbierania oraz zabezpieczania śladów przestępstw lub wypadków. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się walizka kryminalistyczna, nieodzowny atrybut technika kryminalistyki, zawierająca niezbędne narzędzia i materiały umożliwiające pracę na miejscu przestępstwa. Dzieci zdobyły też wiedzę dotyczącą metod ujawniania śladów niepowtarzalnych linii papilarnych i mogli też sami odcisnąć je na papierze, co wzbudziło mnóstwo emocji. W związku ze zbliżającymi się feriami policjanci przypomnieli uczestnikom spotkania jak unikać zagrożeń podczas porusza

   • Partnerzy

    • {#1508} 1
    • {#1508} 2
    • {#1508} 3
    • {#1508} 4
   • Logowanie

   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Godziny dzwonków

    Czwartek 22.02.2024
   • Kalendarz

     brak danych
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej
    • 172271950
    • ul. Kościuszki 1 36-100 Kolbuszowa 36-100 Kolbuszowa Poland
    • Inspektor Ochrony Danych Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.