• Strona główna

            • Plener „Wiatraki”

              Tegoroczny plener malarski „Wiatraki 2026”, organizowany przez MDK w Kolbuszowej odbył się 6 czerwca w Skansenie w Sanoku. W pięknym miejscu, w kontakcie z dawną architekturą i kulturą, uczestnicy stworzyli ciekawe i oryginalne prace. Po plenerze w Domu Kultury odbyła się wystawa poplenerowa, na której nagrodzono wszystkich uczniów za zaangażowanie, a z naszej szkoły wyróżniono Karola Dragana z kl. VIc (I nagroda), Dianę Piękoś z kl. VIa (II nagroda), Lenę Zielińską z kl.VIIc (II nagroda) i Biankę Och z kl. Va (III nagroda).

            • Nocną porą w lesie

              W XXIII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Nocną porą w lesie”, organizowanym przez Nadleśnictwo Kolbuszowa, uczennica Diana Piękoś z kl.VIa zdobyła II miejsce Grand Prix i I miejsce w kategorii malarstwo klas 6, Marcelina Zielińska z kl.VI c- II miejsce w kategorii collage klas 6, a Klara Świder z kl.VIc- wyróżnienie.

            • Tegoroczne osiągnięcia naszych uczniów

              Rok szkolny dobiega już do swojego kresu,

              Czas podsumowań i przypomnienia Waszych sukcesów.

              Każde wyróżnienie, nagroda czy podium, miejsce jakie kto zajmuje,

              Każdy nasz uczeń na wspomnienie i pamięć o osiągnięciach zasługuje.

              Nasi wspaniali uczniowie nie próżnowali w tym roku, nie tylko w szkole, aby zdobyć jak najlepsze wyniki szkolne, ale także poza jej murami. Osiągali świetne wyniki zarówno w dziedzinach sportowych czy artystycznych. Chcemy ich wszystkich tutaj wspomnieć, docenić i życzyć jeszcze więcej sukcesów na przyszłość. Rośnie nam pokolenie wspaniałych artystów, sportowców, świetnych ludzi!

            •  Dzień pizzy w klasach 1c i 1d

              Dziś uczniowie klas 1c i 1d świętowali w szkole wyjątkowy Dzień Pizzy. To miało być miłe zakończenie roku szkolnego – wspólne wyjście z wychowawcami do pizzerii. Niestety, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i burzę, musieliśmy zmienić plany. Na szczęście pizza przyjechała prosto do naszej szkoły! Wspólny posiłek, rozmowy i mnóstwo uśmiechów sprawiły, że mimo zmiany planów wydarzenie było bardzo udane. Dzieci były zachwycone i z radością spędziły ten czas razem.

            • Wyjazd do kina klasy 2a i 2b

              Klasy 2a i 2b wybrały się do kina na film „Toy Story 5”. Wyjazd był bardzo udany i dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji. Seans wprowadził nas już w wakacyjny nastrój, pełen radości i dobrej zabawy. Film niósł także wyjątkowe, aktualne przesłanie dotyczące świata cyfrowego. Pokazał, jak ważne są prawdziwe relacje, przyjaźń i wspólnie spędzany czas, które mają większą wartość niż ekrany i nowoczesne technologie. To był świetny sposób na zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie odliczania do wakacji!

            • Kariera edukacyjno-zawodowa siódmoklasistów

              19 czerwca uczniowie klas siódmych odwiedzili Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni. Podczas wizyty mieli okazję poznać ofertę edukacyjną szkoły oraz uczestniczyć w interesujących warsztatach artystycznych, ekonomicznych, monterskich i gastronomicznych. Była to doskonała okazja do zdobycia nowych doświadczeń, rozwijania zainteresowań oraz poznania możliwości dalszego kształcenia. Oferta szkoły spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów i z pewnością będzie dla wielu z nich inspiracją przy wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej. Dziękujemy @Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni za ciekawe i wartościowe zajęcia!

            • Wycieczka klasy IC do Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie

              17 czerwca uczniowie klasy IC uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej do Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać różne gatunki drzew oraz wiele ciekawych zwierząt zamieszkujących nasze lasy. Dowiedzieli się także wielu interesujących faktów i ciekawostek dotyczących przyrody oraz gospodarki leśnej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość obserwacji procesu sadzenia lasu i poznania pracy leśników. Była to cenna lekcja ekologii i szacunku dla otaczającej nas przyrody. Na zakończenie wycieczki na uczestników czekało ognisko przygotowane przez rodziców z Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy Nadleśnictwu Kolbuszowa za ciekawie przygotowane zajęcia, miłe przyjęcie i inspirujące spotkanie. Liczymy na kolejne równie udane wizyty! #KlasaIC #WycieczkaEdukacyjna #NadleśnictwoKolbuszowa #Świerczów #EdukacjaPrzyrodnicza

            • MISTRZOWIE POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

              18.06.2026 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej został rozegrany turniej piłki nożnej w ramach POWIATOWYCH IGRZYSK DZIECI W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Skład zespołu: Dyrdała Leon, Siedlecki Wiktor, Jeleń Norbert, Kopeć Karol, Kurek Paweł, Maciąg Jan, Maciąg Ksawery, Mazur Adrian, Rembisz Kacper. Opiekun Eugeniusz Sito. Gratulacje

            • Z życia pszczół - spotkanie z pszczelarzem

              16 czerwca uczniowie klasy 1a mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w niezwykle interesującym spotkaniu. Naszą klasę odwiedził pan Tęcza, tata Weroniki, który z ogromną pasją opowiedział dzieciom o fascynującym świecie pszczół i pracy pszczelarza. Gość przyniósł ze sobą pokazowy ul, ramki z plastrami, wosk oraz sprzęt wykorzystywany w pasiece. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć, jak wygląda życie pszczelej rodziny, a także nauczyć się rozpoznawać królową, robotnice i trutnie. Dzieci miały również możliwość obejrzenia i dotknięcia narzędzi używanych przez pszczelarza. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziła także angielska nazwa trutnia – drone. Dzieci z zaciekawieniem odkryły, że jest ona taka sama jak nazwa popularnych dziś latających urządzeń sterowanych zdalnie. Podczas spotkania pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak ważną rolę pełnią pszczoły w przyrodzie, poznali rośliny, z których ob

            • Sandomierska przygoda

              12 czerwca klasy 4a, 4b, 4c i 6b wyruszyły na podbój Królewskiego Miasta. Uczniowie podziwiali uroki Sandomierza, wspinając się na kolejne wzgórza, na których położone jest miasto. Podziwiali piękny krajobraz także ze szczytu Bramy Opatowskiej, na który wdrapali się nawet ci, którym zazwyczaj lęk wysokości nie pozwala na takie wrażenia. W podziemnych, chłodnych murach poznali legendy i tajemnice dawnych kupców. W historycznej Zbrojowni mieli okazję sprawdzić swoją odwagę podczas spotkania z rycerzem oraz przymierzyć zbroje. Fani serialu o Ojcu Mateuszu mogli podglądnąć plan filmowy i z bliska zobaczyć głównego bohatera. Dla fanów morskich wypraw był rejs statkiem, który zwieńczył pobyt w Królewskim Mieście. To był wspaniały wyjazd pełen śmiechu i fantastycznej integracji

            • Pienińska przygoda klas piątych!

              W poniedziałek, 8 czerwca, klasy piąte wybrały się na jednodniową, pełną przygód wycieczkę w Pieniny.Główną atrakcją wyjazdu był ekscytujący spływ Przełomem Dunajca. Płynąc tratwami, uczniowie podziwiali górskie krajobrazy i słuchali ciekawych opowieści flisaków. Następnie piątoklasiści ruszyli na pieszy trekking przez malowniczy Wąwóz Homole, zachwycając się wysokimi skałami i szumiącymi potokami.To był intensywny dzień pełen ruchu, integracji i bliskiego kontaktu z piękną polską przyrodą. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach i masą wspomnień!

            • .

              Szanowni Państwo,

              Burmistrz Kolbuszowej zaprasza do wzięcia udziału w badaniu ankietowym

              pod potrzeby opracowania Lokalnego Planu Deinstytalizacji Usług

              Społecznych.

              Lokalny Plan Deinstytucjonalizacji jest kluczowym dokumentem

              określającym rozwój usług społecznych na poziomie rodziny i lokalnej

            • Sukces naszej uczennicy!

              Z ogromną radością informujemy, że Julia Brzoza, uczennica klasy 6B, zdobyła II miejsce w XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zwyczaje i Tradycje Podkarpacia” pod hasłem „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”. Do konkursu napłynęło aż 589 prac z całego województwa, a jury nagrodziło jedynie 45 z nich. Tym bardziej cieszy nas sukces Julii, której praca została doceniona za pomysłowość, estetykę oraz nawiązanie do tradycji regionu. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!

      • Partnerzy

        • {#1508} 1
        • {#1508} 2
        • {#1508} 3
        • {#1508} 4
      • Logowanie

      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
      • Godziny dzwonków

        Czwartek 25.06.2026
      • liczba odwiedzin: 1382235
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej
        • 172271950
        • ul. Kościuszki 1
          36-100 Kolbuszowa
          36-100 Kolbuszowa
          Poland
        • Inspektor Ochrony Danych
          Sylwia Blat
          tel.:(17) 2270280
          e-mail: sylwia.blat@zokolbuszowa.pl
    • Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.