• Wydarzenia


    • WAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW

    • 21.11.2018 r. - Światowy Dzień Pluszowego Misia

     W związku z Światowym Dniem Pluszowego Misia dzisiejszy dzień spędziliśmy w gronie naszych ulubionych pluszowych pupili. Zabawom i harcom nie było końca, poznaliśmy również historię pluszowego misia oraz najsławniejszego polskiego pluszaka.

      

     16.11.2018 r. - Klasowy Turniej w Cymbergaja

     Dzień ten był pełen sportowych wrażeń i emocji, ponieważ rozgrywaliśmy Klasowy Turniej w Cymbergaja. Po niezwykle pasjonujących pojedynkach wyłoniliśmy zwycięzców:

     I miejsce:  Lena Zielińska

     II miejsce: Wiktor Wdowiak

     III miejsce: Kornelia Olszowy

     Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

      

     09.11.2018 r. - 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

     Wzięliśmy udział w uroczystej akademii z okazji 100 – Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w trakcie której otrzymaliśmy nagrodę za zajęcie II miejsca w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Niepodległa w obiektywie” w kategorii klasy 0-6 szkół podstawowych za serię zdjęć „Życie najmłodszych”.

      

     23.10.2018 r. - Święto Bibliotek Szkolnych

     Hucznie obchodziliśmy Święto Bibliotek Szkolnych, czego dowodem był nasz występ na szkolnym apelu. Zaprezentowaliśmy układ taneczno- wokalny z książką.

      

     19.10.2018 r. - Konkurs Fotograficzny „Niepodległa w obiektywie”

     Postanowiliśmy wziąć udział w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Niepodległa w obiektywie”, dlatego wystylizowani na lata XX- te wybraliśmy się na sesję zdjęciową do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Przenosząc się w dawne dzieje poznaliśmy zwyczaje i warunki życia ludzi, dzieci w tamtym okresie. Owocem naszej wyprawy jest seria zdjęć pt. „Życie najmłodszych”.

      

     08.10.2018 r. - XVI Gminny Festiwal Papieski w Kupnie

     Święty Papież Jan Paweł II jest naszym wzorem, bohaterem i orędownikiem. Kochamy Go i pamiętamy o jego naukach. Nie mogło więc, nas zabraknąć na XVI Gminnym Konkursie Papieskim w Kupnie. Wzięliśmy udział w dwóch kategoriach wokalnej i plastycznej ( praca przestrzenna). W kategorii plastycznej zajęliśmy II miejsce a w kategorii wokalnej I miejsce.

      

     05.10.2018 r. - 100 kwiatów na 100 lecie Odzyskania Niepodległości.

     Rok 2018 jest rokiem szczególnym dla każdego Polaka, ze względu na 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, dla nas również. Dlatego, postanowiliśmy posadzić w szkolnym ogrodzie 100 krokusów. Te piękne , wiosenne kwiaty mają nam  o tym przypominać.

      

     02.10.2018 r. - Spotkanie integracyjne

     W sali zabaw w „La Zizanie” odbyło się nasze pierwsze spotkanie integracyjne . Przyjemne miejsce sprzyjało dobrym humorom a szereg atrakcji - niezapomnianej zabawie.

      

     28.09.2018 r. - Dzień Chłopaka

     W tym szczególnym dniu dziewczynki złożyły życzenia swoim kolegom i obdarowały ich małymi niespodziankami.

      

     13.09.2018r.

     Dzieci wzięły udział w zajęciach otwartych z robotyki.  W czasie których, miały możliwość przetestowania robotów skonstruowanych przez rówieśników, za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanych klocków LEGO. Klocki do robotyki wyposażone są w czujniki i elementy elektroniczne, które pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić  ładunki, sortować, układać. Wszyscy z zapałem zgłębiali tajniki robotki.

     12.09.2018 r. - Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!

     Uczniowie klasy „0”  zapoznali się z  podstawowymi  wiadomościami, zagrożeniami związanymi z udziałem dzieci w ruchu drogowym. Naszym gościem był to Pan Stop, który przypominał o przepisach obowiązujących pieszych w ruchu drogowym.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej
    • 172271950
    • ul. Kościuszki 1 36-100 Kolbuszowa 36-100 Kolbuszowa Poland
    • Inspektor Ochrony Danych Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.