• Aktualności

            • Innowacja w klasie 4a

            • Innowacja „Nasz region w obiektywie uczniów klasy 4a” miała na celu zapoznanie uczestników ze swoją okolicą. Uczniowie samodzielnie wykonywali zdjęcia podczas spacerów. Podejmowane zadania były doskonałą okazją do integracji klasy 4a, wspólnej zabawy, rozmowy w gronie rówieśników, jak również wśród najbliższych oraz do promowania szkoły w środowisku lokalnym. Może w przyszłości fotografia będzie ich pasją i możliwością do rozwijania swoich umiejętności artystycznych.

            • „Jak odczytywać emocje?”

            • Klasa 4a wzięła udział w projekcie „Jak odczytywać emocje?”. Podczas zajęć na godzinie wychowawczej uczniowie pracowali zespołowo, poszukiwali kreatywnych rozwiązań, a także rozpoznawali, co czują inni. Uczniowie mieli zajęcia m.in. z pedagogiem specjalnym, szkolnym jak również z psychologiem szkolnym. Dzięki temu wzmocnili umiejętność nawiązywania relacji z rówieśnikami, empatię i świadomość własnych emocji. Biorąc udział w projekcie, nauczyciel realizował na godzinie wychowawczej z uczniami cykl lekcji, opartych na Metodzie Pytań i Doświadczeń, która uczy pracować projektowo oraz rozwija myślenie naukowe dzieci, oparte na stawianiu pytań, planowaniu procesu badawczego i wyciąganiu wniosków z przeprowadzonych doświadczeń.

            • Żywe obrazy

            • Jednym z ćwiczeń realizowanych na lekcjach plastyki w klasie VII a i VII c w bieżącym roku szkolnym było tworzenie „żywych obrazów”. Zadaniem uczniów było odzwierciedlenie dzieła malarskiego, tworzone przy udziale ich samych. Odpowiednią postawą, ubiorem i mimiką uczniowie mieli przestawić określoną scenę z obrazu. Ćwiczenie służyło też rozszerzeniu wiedzy o dziełach malarskich i ich twórcach.

               

            • Język plastyki

            • „Język plastyki- czuję, doświadczam, rozumiem” to temat innowacji pedagogicznej realizowanej w bieżącym roku szkolnym w klasie VII a i VII c. Jej celem było promowanie sztuki, rozwój kreatywności i indywidualnych zainteresowań twórczych. Miała ona także umożliwić uczniom wypowiedź w różnorodnej artystycznej formie. Poprzez działania plastyczne uczniowie realizowali, indywidualnie lub w zespołach, zadania dotyczące tworzenia własnej przestrzeni życiowej, sztuki ulicy, fotografii i filmu. Poprzez wspólne działania poznawali niektóre z kierunków artystycznych XX wieku, rozszerzali język plastyki, realizowali tematy propagujące zachowania prospołeczne. Kształcili również umiejętność prezentacji własnych działań przed rówieśnikami i ich oceny.

            • "W stulecie..."

            • Tegoroczna tematyka XXI edycji konkursu plastycznego "W stulecie...", organizowanego przez Nadleśnictwo Kolbuszowa, nawiązywała do setnej rocznicy istnienia Lasów Państwowych. 3 czerwca odbyło się rozdanie nagród w szkółce leśnej w Świerczowie. Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły to: Wojciech Kwaśnik z klasy VIb, który zdobył II miejsce w kategorii rysunek klas VI i Rita Micał z klasy V b, która została wyróżniona w kategorii malarstwo klas V.

              Gratulacje!

            • Konkurs "Moja miejscowość i region są piękne"

            • W XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Moja miejscowość i region są piękne", organizowanego przez Szkołę Podstawową w Nienadówce, uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody:

              Jan Przybyło z klasy VIa- II miejsce

              Adam Tokarz z klasy VIIa- wyróżnienie

              Milena Kicińska z klasy IVa- wyróżnienie.

              Gratulacje dla zwycięzców!

            • Klasy 7 w Warszawie

            • W dniach 11-12 czerwca uczniowie klas 7 uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w stolicy, a dwa intensywne dni były pełne emocji i atrakcji. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich, potem był przejazd Traktem Królewskim i zwiedzanie Starówki. Następnie metrem udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Ostatnią atrakcją pierwszego dnia wycieczki był przejazd na lotnisko Chopina, choć dla dużej części uczniów atrakcją był to pobyt i nocleg w miejscu zakwaterowania. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Sejmu, potem udaliśmy się do muzeum Powstania Warszawskiego, a po obiedzie, oczekiwanym punktem programu, była wizyta na Stadionie Narodowym. Pobyt w stolicy zakończył spacer po parku przy pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Zmęczeni, w dobrych humorach, planując już następną wycieczkę w przyszłym roku szkolnym, późnym wieczorem wróciliśmy do Kolbuszowej.

            • Wycieczka na Skansen „zerówki” i uczniów 1b

            • Środę 12 czerwca dzieci z „zerówki” i uczniowie klasy 1b miło spędzili w Skansenie. Celem wycieczki było poznanie dawnych zawodów, obejrzenie zgromadzonych zabytków budownictwa, sprzętu i narzędzi gospodarstwa domowego oraz uczestnictwo w lekcji muzealnej „Kaligrafia”.

              W starej szkole dużym wyzwaniem okazało się pisanie rysikiem na tabliczce i piórem maczanym w kałamarzu. Zaskoczeniem było stosowanie kar – klęczenie na grochu czy bicie linijką po rękach.

              Podczas spaceru uczniowie dotarli do domu leśniczego, gdzie zobaczyli elegancki salon, gabinet z zabytkową szafą pancerną i szafą na broń, bogato wyposażoną kuchnię i spiżarnię. Uwagę przyciągały zdobione ściany, na których wisiały poroża, wypchane zwierzęta i obrazy przedstawiające polowania.

              Po długim zwiedzaniu był czas na zabawę i pyszne pieczone kiełbaski oraz różne inne smakołyki przygotowane przez mamy.

            • Wycieczka klasy 5 B

            • W dniach 6-7 czerwca uczniowie klasy 5 B odwiedzili ciekawe zakątki naszych pięknych Bieszczad. W ramach tej wyprawy odbyli podróż bieszczadzkimi drezynami rowerowymi, udali się do wnętrza zapory solińskiej, podziwiali niesamowite widoki jeziora Solińskiego podczas przejażdzki gondolą linową. W drodze powrotnej odwiedzili osrodek Caritas w Myczkowcach.

            • BIWAK klasy 4a

            • 7 czerwca późnym wieczorem klasa 4a rozpoczęła swój pierwszy biwak klasowy na Ogródkach Działkowych Prefabet. Było kino, dyskoteka, tańce i śpiewy. A dobrej zabawy i głośnych uśmiechów nie było końca, nawet przelotne opady deszczu dla nikogo nie były problemem. Najwytrwalsi wytrzymali do 4 nad ranem. Biwak zakończył się pysznym śniadaniem i ciepłą herbatką. Dziękujemy Zarządowi Ogrodu za udostępnienie miejsca i pomoc w organizacji biwaku.

              godz. 4:00 nad ranem

            • PODZIĘKOWANIE

            • "Serdeczne podziękowania dla pani Dyrektor za pozwolenie rozpowszechnienia zbiórki Pan Paragon w szkole, nauczycielom i uczniom za zbieranie i przede wszystkim skanowanie paragonów. Za kwiecień udało się zebrać 1437.34 zł

              W akcji brało udział 300 zbiórek, kwota maksymalna do przekazania na wszystkie dzieci w kwietniu to 5 tyś zł. Została ona podzielona na wszystkie dzieci. Pola uzbierała aż 1437.34, co świadczy o ogromnej ilości osób, które zaangażowały się w akcję. Pola była jedną z kilku rekordzistów jeśli chodzi o ilość zainstalowanych aplikacji i zeskanowanych paragonów. Nie byłoby tego bez Waszego ogromnego wsparcia. Jesteście niesamowici! Życzymy nauczycielom zasłużonego odpoczynku, a uczniom przede wszystkim bezpiecznych wakacji, które zbliżają się szybkimi krokami. Jeszcze raz dziękujemy".

              Rodzice Poli

              Ps. Kwota za maj nie została jeszcze podana przez fundację. Nasza szkoła w samym maju zeskanowała blisko 30 tys. paragonów.

            • 100-lecie obecności Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej

            • 25 maja Nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystościach związanych ze 100-leciem obecności Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

              Mszy św. przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, który również poświęcił Ochronkę pw. Św. Józefa prowadzoną przez siostry zakonne. Pierwsza część uroczystości w Kolbuszowej, 25 maja 2024 r., odbyła się w nowej ochronce, którą prowadzą Siostry Służebniczki, gdzie podopieczni placówki zaprezentowali program o św. Józefie. Następnie bp Jan Wątroba poświęcił nowe pomieszczenia, które stanowią Ochronkę pw. Św. Józefa. Uroczysta msza św. została odprawiona w Kolegiacie Wszystkich Świętych, której uczestniczyły Siostry Służebniczki z władzami Zgromadzenia i zaproszeni goście.

              Siostry Służebniczki składają gorące podziękowanie wszystkim, którzy czynnie włączyli się w uświetnienie tej Jubileuszowej Uroczystości, a w szczególności dzieciom i młodzieży z naszej SZKOŁY należących do chóru szkolnego i orkiestrze, jak również należącym dziewczynkom do DSM (Dziewczęcej Służby Maryjnej) i ministrantom.

              Podziękowania te składamy na ręce pana Jarosława Mazura. Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i Rodzicom za pomoc i za zaangażowanie. 

              Podziękowania składają Siostry Służebniczki z Kolbuszowej 

          • Nagłówek

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej
        • 172271950
        • ul. Kościuszki 1
          36-100 Kolbuszowa
          36-100 Kolbuszowa
          Poland
        • Inspektor Ochrony Danych
          Sylwia Blat
          tel.:(17) 2270280
          e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
    • Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.