BIBLIOTEKA
Ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego ,,Mój ulubiony nauczyciel’’:
- I miejsce -Stępień Gabriela 7a
-II miejsce- Adrian Pasko 1b
-III miejsce ex-aequo- Iga Bryk 2a i Liliana Lorenc 3b
Wszyscy uczestnicy konkursu mają do odebrania nagrodę pocieszenia w bibliotece szkolnej.
Pozdrawiamy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach
p. Danuta i p. Justyna
OPIEKUNOWIE:
Justyna Saj
Drodzy Rodzice, Kochani uczniowie
W nietypowym czasie pragnę zaprosić Was do nietypowej zabawy. W związku
z rozpoczynającym się XVII Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek proponuję Wam, aby
w wolnej chwili wykonać pracę związaną z książką:Konkurs plastyczny
dla uczniów klas 0 – III
“Ilustracja do ulubionej książki” - praca plastyczna w formacie A4, wykonana dowolną
techniką. Temat pracy – dowolna książka przeczytana w tym roku szkolnym – zdjęcie
pracy z informacją co przestawia, imię nazwisko i klasa ucznia, należy wysłać na podany
poniżej adres.
Konkurs czytelniczo- fotograficzny
dla uczniów klas IV - V
“Zostań bohaterem literackim” Zadanie konkursowe polega na tym, aby przebrać się za
dowolnego bohatera/postać literacką i zrobić sobie zdjęcie.
dla uczniów klas VI - VIII
„Portret z książką” Książka w roli głównej – pomysł jak pokażesz książkę zależy tylko od
Twojej wyobraźni ( nietypowe miejsce do czytania, fajna poza z książką
w fajnym miejscu, książka łącząca się z osobą czy przedmiotem, itp.)Zdjęcia prac plastycznych, zdjęcia postaci/bohaterów literackich oraz „portrety z książką” (opisane co przedstawiają, kto jest autorem i z której klasy ) należy wysyłać do dnia 17.05.2020 do godz.24.00 w wiadomościach prywatnych razem ze zgodą na publikację wizerunku na adres: danutajadach@o2.pl (bez takiej zgody niestety nie możemy opublikować zdjęcia). Wszelkie pytania dotyczące konkursów proszę kierować na ten adres.
Nadesłane zdjęcia będą zamieszczone w naszych mediach społecznościowych.
Drodzy rodzice i Wy kochane/a dzieciaki/młodzieży.
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zainicjowało akcję Nie Zostawiam Czytelnika, która ma na celu m.in. promowanie dostępu do kultury, nauki i informacji w czasach pandemii. Nasza biblioteka szkolna również przyłącza się do niej. W ramach akcji będziemy w mediach społecznościowych informować
o ciekawych i wartościowych wydarzeniach, w których czytelnicy mogą wziąć udział zdalnie.W tym trudnym dla wszystkich okresie wyszukałam dla Was „garść” informacji. Istnieje wiele stron,
z których możemy skorzystać/pobrać materiały. Pamiętajmy jednak o legalności naszych działań.
Ten adres pomoże nam w legalnych wyborach https://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazkiPragę podpowiedzieć Wam kilka adresów, gdzie legalnie możecie czytać literaturę dla dzieci i młodzieży w tym lektury, słuchać audiobooków lub oglądać bajki.
Oto co dla was wyszukałam:
http://lustrobiblioteki.pl/2020/03/czytanie-on-line-bez-ryzyka-zakazenia-najwieksza-biblioteka-cyfrowa-w-polsce-otwarta/ - największa biblioteka cyfrowa
https://czytamsobie.pl/dopobrania.php książeczki dla dzieci
https://woblink.com/katalog/ebooki/darmowe darmowe ebooki do pobrania
https://www.youtube.com/channel/UCfNFD9kA84WtfckM0O7ftUg bajkowiskowo dla najmłodszych
i nie tylkohttps://wolnelektury.pl/katalog/
DRODZY RODZICE
Jeżeli Wasze dziecko lubi słuchać, gdy ktoś Mu czyta, to ta propozycja jest dla Was.
Od poniedziałku rusza akcja „Bajka przez telefon”. Należy wysłać zgłoszenie na adres danutajadach@o2.pl i podać numer telefonu, na który oddzwonię. Szczegóły ustalimy podczas rozmowy. Bajki czytane będą od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 13.00.
Pozdrawiam Danuta Jadach
Pierwszaki czytelnikami biblioteki
Uczniowie klas 1a,1b i 1c obejrzeli przedstawienie pt." Bajka o znudzonej królewnie", którą zaprezentowali najmłodsi aktorzy z klasy 1c. Później uczennice z kl 7 a przeniosły pierwszaków w świat książek. Dzieci odpowiadając na zadawane pytania wykazały się znajomością bajek, baśni i wierszy. Po złożonym przez dzieci przyrzeczeniu każda klasa otrzymała upominki.
Warsztaty czytelnicze
Warsztaty czytelnicze – to projekty realizowane przez bibliotekę szkolną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pani Beata Krawiec współpracująca z naszą szkołą poprowadziła w klasach „0”, 1-ych, 2-ich, 3-ich, 5-ych i 6-tych warsztaty aktywnego czytania i słuchania Dzieciaki prezentowały teatrzyk wcielając się w aktorów, poznały smoka Nowusia, wysłuchały bajek z morałem, poznały podstawy języka migowego. Pochyliły się nad tematem inności i poszukiwały odpowiedzi na pytanie: „Czy bycie innym jest gorsze?”. Zastanawiały się dlaczego czytamy, czy warto czytać i czy warto się uczyć?. Pani Beata zaprezentowała starszym uczniom hieroglify oraz pismo węzełkowe i klinowo – sumeryjskie zapisane na tabliczkach przywiezionych z Iraku. Poznali wiele ciekawostek historycznych
z życia znanych Polaków połączone z nauką o wartościach patriotycznych.Dziękujemy Pani Beacie za bardzo ciekawe zajęcia i z niecierpliwością czekamy na następne.
Spotkanie autorskie z poetą Stefanem Jurkowskim.
W czwartek 4.10 br w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z poetą Stefanem Jurkowskim.
Jurkowski to poeta-filozof, który patrzy na świat uważnie i podejrzliwie, stawia ważne pytania i szuka na nie odpowiedzi – nawet jeśli dotyczą one spraw, które dla człowieka muszą pozostać tajemnicą. Debiutował w 1967 r. na łamach „Kierunków”. Publikował niemal we wszystkich polskich czasopismach literackich. Jest autorem siedemnastu książek poetyckich.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas ósmych sp i trzecich gimnazjum, którzy w skupieniu słuchali wierszy czytanych przez autora oraz opowieści o ich genezie.
Młodzież zadawała liczne pytania dotyczące twórczości, okoliczności powstania wierszy czy samego życia poety. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.