• „R jak Rummikub”

       W czwartek 23 listopada uczniowie z klasy VIa Kajetan Płaza i Antoni Stąpor wraz nauczycielem matematyki wzięli udział w Wojewódzkiej Konferencji Metodycznej „R jak Rummikub”. Na spotkaniu zostały przedstawione zasady i strategie gry, a następnie rozegrano turniej Rummikuba. Uczestnicy konferencji ćwiczyli pamięć, logiczne myślenie i dobrze się bawili.

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

       Tegoroczne uroczystości związane ze Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia odbyły się w kolbuszowskiej „Jedynce” już po raz siódmy. W obchodach matematycznego święta brali udział uczniowie z klas II – VIII , którzy podczas lekcji matematyki rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących mnożenia. Kolorowali zakodowane obrazki, szukali tabliczki mnożenia w wykreślankach, grali w gry związane z mnożeniem przy użyciu tablicy interaktywnej. Działał również w naszej szkole specjalny Patrol Egzaminacyjny z klasy VIa, który sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia wśród uczniów oraz pracowników szkoły. Wszyscy, którzy zdali egzamin otrzymali certyfikaty oraz tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

      • Z genealogią na Ty

       Na ostatnich lekcjach historii w klasach 4b i 4c uczniowie zabawili się w poszukiwaczy własnych "korzeni" . Efektem ich pracy były piękne drzewa genealogiczne.Dzieci chętnie opowiadały o swoich przodkach i prezentowały rodzinne pamiątki.

      • Kiermasz klasy 5B

       Klasa 5B po raz kolejny zorganizowała w naszej szkole kiermasz. Uczniowie klasy 5 b przygotowali różnego rodzaju słodkie smakołyki oraz drobne gadżety. Jak zwykle przygotowane stoisko spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem – zwłaszcza wśród najmłodszych.

      • Dzień Piżamy

       Czy wypada przyjść do szkoły w piżamie?

       Dzisiaj w naszej szkole było to wręcz mile widziane zachowanie.

       Nasi uczniowie włączyli się w akcję "Dzień Piżamy", która ma na celu uzmysłowienie młodym ludziom, że strój, który dla nich jest przeznaczony tylko do spania, dla dzieci przebywających w szpitalach stanowi podstawowy ubiór, w którym uczą się, bawią i odpoczywają. Tego dnia została także przeprowadzona zbiórka pieniędzy, która została przeznaczona na konto fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” zajmującą się pomocą dzieciom przebywającym w szpitalach na oddziałach onkologicznych.

      • Pierwszoklasiści w świecie wielkiej matematyki – Matematyka w szkole

       Pod koniec października uczniowie klas 1abc rozpoczęli realizację projektu "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki", którego celem jest zwiększenie kompetencji i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Cały projekt podzielony jest na moduły realizowane w poszczególnych miesiącach.

       Zajęcia pierwszego modułu były okazją do uważnego obserwowania szkoły, patrzenia na nią i jej otoczenie w nowy, matematyczny sposób. Zadanie realizowano w oparciu o wymagane scenariusze oraz z wykorzystaniem filmów i plansz. Efektem finalnym, do zaprezentowania i zaliczenia, była notatka wizualna złożona z prac uczniów przedstawiających elementy matematyczne w naszej szkole – lekcje, numery sal, przybory matematyczne, plan lekcji, godziny dzwonków, liczba okien, klas, uczniów, itp.

      • Muzeum Bombek Choinkowych

       Klasy 2A i „O” w Muzeum Bombek Choinkowych. 31 października uczniowie klas 2A i „O” odwiedzili Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Tutaj znajduje się też fabryka bombek. Z dużym zaciekawieniem oglądali zgromadzone eksponaty, poznali od podstaw proces ich powstawania. Na zakończenie wzięli udział w warsztatach malowania własnych bombek, które zapewne już niedługo ozdobią domowe choinki.

      • Dzień Postaci z Bajek w zerówce👸🐲

       Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od układania puzzli z ulubionymi bohaterami oraz słuchania wybranych piosenek. Dzieci przebrane były w różne postacie bajkowe: Czerwony Kapturek, Baba Jaga, Pikachu, Batman, Myszka Miki, Zebra, Stich oraz Kapitan Ameryka. Rozwiązywały ukryte zagadki i zadania za które otrzymywały punkty. Osoby, które zdobyły największą liczbę punktów zdobyły tytuł "Mistrza zagadek".
       Kolejną atrakcją była wizyta w szkolnej bibliotece i słuchanie bajek czytanych przez panią bibliotekarkę🙂Na koniec oglądaliśmy popularną bajkę "Reksio" oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia 🙂Dzień ten na pewno zapamiętamy na długo 🙂

      • Szkolne Koło Wolontariatu

       Wolontariusze naszej szkoły czynnie wspierają podopiecznych kolbuszowskiego przytuliska.Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję, w ramach której zebrano mnóstwo karmy dla psów i kotów. Zebrane produkty już trafiły do schroniska.Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy szczodrze odpowiedzieli na nasz apel. Ponadto nasi uczniowie codziennie odwiedzają schronisko i pomagają pracownikom przytuliska w codziennej opiece nad zwierzętami. Najbardziej lubią spacery z czworonogami. Trzeba dodać,że nigdy nie przychodzą z pustymi rękami - zawsze mają ze sobą smakołyki dla pupili. Szybkimi krokami zbliża się zima, bardzo prosimy wszystkie osoby, które mają niepotrzebne, stare koce, kołdry o dostarczanie do szkoły i oddawanie opiekunom Wolontariatu.

      • Halloween w 4a

       Uczniowie klasy 4a na lekcji j. angielskiego poznawali zwyczaje związane z obchodami Halloween. Chociaż w Polsce nie obchodzimy tego zwyczaju, to musimy pamiętać, że dzieci ucząc się języka obcego, poznają również jego kulturę. Czwartoklasiści poznali słownictwo związane z tym świętem, Aleksandra H. wykonała samodzielnie gazetkę, dzieci grały w różne gry i zabawy utrwalające słownictwo. Ozdabiali również samodzielnie dynie, które zdobią naszą klasę.

      • DZIEŃ DYNI w zerówce🙂

       W dniu dzisiejszym zagościła u nas DYNIA🙂
       Zdobyliśmy wiedzę o tym,że...
       1. Dynie to owoce i pochodzą z Ameryki Południowej.
       2. Dynie są zwykle pomarańczowe,ale występują również odmiany zielone, żółte,a nawet białe.
       3. Największą dynia została wyhodowana w 2012 r. i ważyła ...ponad 900 kilogramów.
       Najciekawszą atrakcją było malowanie dyń na folii oraz szukanie ich w pobliskim ogródku.Dzien był pełen wrażeń,energii i uśmiechu 🙂
       Zobaczcie sami!

      • Metoda stacji zadaniowych w klasach czwartych

       Powtórzenie wiadomości z matematyki, w klasie 4a i 4b odbyło się nieco inaczej - metodą stacji zadaniowych.

       W sali zostały rozłożone karty z zadaniami. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły. Każda drużyna rozpoczynała rozwiązywanie zadań od innej stacji. Wybrana odpowiedź prowadziła do kolejnej stacji. W przypadku, gdy zadania zaczynały się powtarzać lub uczniowie wracali do początkowej stacji zbyt szybko, to został gdzieś popełniony błąd.

      • PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA

       Na dzisiejszych zajęciach dzieci z zerówki tworzyły piramidę zdrowia.🍎🍒🥒🥑🍆

       Dzieki temu wiedzą,co jest ważne,aby być zdrowym i uśmiechniętym 🙂

       Piramida dziś ci powie,
       jak właściwie dbać o zdrowie.
       Więc, ją dobrze zapamiętaj,
       na powszednie dni i święta.
       Nie zapominaj o ruchu
       mały oraz duży zuchu.
       Pływaj, biegaj oraz ćwicz,
       sportu nie zastąpi nic!

      • Ślubowanie klas pierwszych

       19 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to wyjątkowy dzień, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż zostały one oficjalnie przyjęte do grona społeczności szkolnej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści udowodnili, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Wszyscy byli pod wrażeniem ich zdolności i umiejętności! Po śpiewająco zdanym egzaminie najmłodsi uczniowie głośno i z przekonaniem przyrzekali być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Ich wysiłek i trud włożony w przygotowanie wspaniałego występu został nagrodzony przez panią dyrektor Dorotę Rabczak aktem pasowania kolorowym ołówkiem, co wzbudziło wśród zgromadzonych wiele emocji. Pierwszoklasiści otrzymali też pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Na zakończenie nadszedł czas na wspólne zdjęcia oraz poczęstunek.

   • Partnerzy

    • {#1508} 1
    • {#1508} 2
    • {#1508} 3
    • {#1508} 4
   • Logowanie

   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Godziny dzwonków

    Czwartek 22.02.2024
   • Kalendarz

     brak danych
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej
    • 172271950
    • ul. Kościuszki 1 36-100 Kolbuszowa 36-100 Kolbuszowa Poland
    • Inspektor Ochrony Danych Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.