• Informacje ogólne

• MEDIACJE RÓWIEŚNICZE W SZKOLE

• - INFORMACJA

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

1. Mediacje rówieśnicze wspierają system wychowawczy szkoły.
          Uczniowie podejmują odpowiedzialność za kreowane zachowania i postawy, wpisując się tym samym w realizację zapisów nowej podstawy kształcenia ogólnego.

2. Grupa Mediatorów Rówieśniczych prowadzona jest przez opiekuna – mediatora (nauczyciela, pedagoga, psychologa posiadającego odpowiednie kwalifikacje).

3. Grupę Mediatorów Rówieśniczych tworzą uczniowie posiadający predyspozycje osobowościowe do pełnienia tej roli, wybrani przez opiekuna – mediatora.

4. Grupa Mediatorów Rówieśniczych odbywa cykliczne spotkania doskonalące swój warsztat.

5. Mediacja rówieśnicza przebiega według ściśle określonej procedury.

Więcej informacji znajdziesz pod adresem: