• Wolontariat

    • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 30.11 - 01.12.2019

    • W dniach 30 listopada oraz 1 grudnia 2019 wolontariusze  z naszej szkoły wzięli udział w świątecznej zbiórce  żywności na terenie kolbuszowskich sklepów, która została zorganizowana przez Regionalną Fundacje Rozwoju ,,Serce’’ oraz Bank Żywności.

     Przez dwa dni nasi wolontariusze zbierali żywność w sklepie spożywczo - przemysłowym „Orzech” przy ulicy 11 listopada i przy ulicy Piłsudskiego, w hipermarkecie „Biedronka ” przy ulicy Ks. Ruczki oraz  w „Delikatesach Centrum” przy ulicy 11 listopada.  Do specjalnie oznakowanych pudeł można było wrzucić produkty żywnościowe: konserwy, płatki, oleje, dżemy, cukier, mąkę, ryż, itp.  Wszystkim klientom sklepów wolontariusze rozdawali ulotki informujące o akcji oraz świąteczne życzenia w podziękowaniu za wrzucone produkty.  Nasi uczniowie wykazali się dużą otwartością, życzliwością i  zaangażowaniem dzięki czemu udało się zebrać wiele produktów, które  na pewno sprawią wiele radości najbardziej potrzebującym na terenie naszej gminy.

     Wszystkim wolontariuszom jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

     Koordynatorki Szkolnego Klubu Wolontariusza

     Izabela Syniec i Marta Potępa

    • Wolontariusze na Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Piosenka jest dobra na wszystko" 05-06.06.2018r

    • Wolontariusze z SP nr 1 w Kolbuszowej pomagali  w koordynowaniu przebiegu Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Piosenka jest dobra na wszystko",  który odbył się 5 i 6 czerwca 2018r. na terenie Fundacji na Rzecz Kultury i Sportu w Kolbuszowej.

     Festiwal oficjalnie rozpoczął się o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Specjalnych w Kolbuszowe Dolnej, następnie od godzinie 11.30  do 14.00 trwały przesłuchania konkursowe już na terenie Fundacji na Rzecz Kultury i Sportu w Kolbuszowej.  W drugi dzień festiwalu odbył się Koncert Galowy zwycięzców, na którym zostały również wręczone dyplomy i nagrody. W tych dniach naszym wolontariuszom zostały przydzielone odpowiednie zadania związane głównie  z  pomocą dzieciom niepełnosprawnym oraz różne inne działania niezbędne w prawidłowym przebiegu imprezy.

     Serdecznie dziękujemy!!!

     Koordynatorki SKW - Izabela Syniec i Marta Potępa

      

    • Indie i Algieria już nie takie obce- wolontariusze z AIESEC w SP nr 1 w Kolbuszowej!

    • W maju nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym AIESEC największej organizacji studenckiej na świecie, która w 126 krajach zrzesza 90.000 członków.

     W ramach tego projektu w dniach od 07.05.2018r. do 20.05.2018r. w SP nr 1 w Kolbuszowej gościliśmy dwóch wolontariuszy: Amaana Khan z Indii oraz Fayssala Menia z Algierii. Wolontariusze mogli w naszej szkole prowadzić w języku angielskim warsztaty o kulturze w swoich krajach. Celem realizacji projektu edukacyjnego AIESEC było otworzenie młodych ludzi na drugiego człowieka, przełamanie barier kulturowych oraz zmotywowanie naszych uczniów do nauki języków obcych.  Językiem porozumiewania się, zarówno na zajęciach jak i podczas wspólnych posiłków, na wycieczkach, przerwach i innych spotkaniach integracyjnych,  był język angielski, dzięki czemu uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności językowe.

     Łącznie w trakcie 70 godzin zajęć wolontariusze spotkali się z uczniami wszystkich klas naszej szkoły - zarówno w podstawówce jak i w gimnazjum. Na początku prowadzili oni zajęcia o państwie, z którego pochodzą, o jego kulturze, obyczajach. Kolejne zajęcia w formie warsztatów językowych dotyczących praktycznych technik efektywnej nauki były realizowane wyłącznie w klasach gimnazjalnych i prowadził je pan Amaan Khan  jako naitive speaker i nauczyciel języka angielskiego w Indiach z kilkuletnim stażem.

      Uczniowie starszych klas spotykali się z naszymi gośćmi również popołudniami. Często grali razem w piłkę, przy akompaniamencie gitary śpiewali piosenki, wychodzili na spacery po mieście, wspólnie gotowali, brali udział w wycieczkach rowerowych po okolicy oraz zwiedzili Sandomierz.

     Zajęcia z panem Amaanem Khan i Fayssalem Menia były bardzo interesujące, dały nam możliwość poszerzania horyzontów oraz sprawdzenia i rozwinięcia swoich kompetencji językowych z języka angielskiego.
     Mamy nadzieję, że goście zapamiętają nas jak najlepiej. A my… czekamy już na kolejną wizytę członków AIESEC w przyszłym roku.

     Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom za pomoc w różnych działaniach podczas realizacji tego projektu - szczególnie Gabrieli Orzech, Weronice Kwiecień i Dominice Kicińskiej za zapewnienie zakwaterowania naszym gościom z dalekich kontynentów.

     Koordynatorki Szkolnego Koła Wolontariatu

     Izabela Syniec i Marta Potępa

     Dzięki zaangażowaniu Izabeli Syniec (inicjatorki realizacji projektu), Marty Potępy, Magdaleny Biesiadeckiej i Magdaleny Kadłubiec dwa tygodnie z wolontariuszami z Indii i Algierii  w SP nr 1 w Kolbuszowej były pod każdym względem udane!

    • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 09/10.03.2018

    • W dniach 9 i 10 marca 2018r.  wolontariusze z naszej szkoły wzięli po raz kolejny udział w świątecznej zbiórce żywności na terenie kolbuszowskich sklepów, która została zorganizowana przez Regionalną Fundacje Rozwoju ,,Serce’’. 

     Podczas tej akcji nasi wolontariusze zbierali żywność przez dwa dnie w trzech miejscach: w hipermarkecie „Tesco”, w „Delikatesach Centrum” przy ulicy 11 listopada oraz w sklepie „Orzech” również przy ulicy 11 listopada.  Tak jak ostatnio wolontariusze informowali klientów o prowadzonej akcji rozdając im ulotki a na końcu dziękowali za ofiarowane produkty wręczając im kartki z życzeniami świątecznymi. Klienci wrzucali do specjalnie oznakowanych pudeł różne produkty żywnościowe: konserwy, płatki, oleje, dżemy, cukier, mąkę, ryż, itp.  Nasi uczniowie wykazali się dużą otwartością, życzliwością i  zaangażowaniem dzięki czemu udało się zebrać wiele produktów, które  na pewno sprawią wiele radości najbardziej potrzebującym na terenie naszej gminy.

     Wszystkim wolontariuszom jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.

     Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu: Izabela Syniec i Marta Potępa

    • Pomoc Wolontariuszy podczas XV Podkarpackiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych Kolbuszowa 2017

    •  Dnia 30.11.2017r grupa wolontariuszy z naszej szkoły wraz z panią Martą Potępą  pomagała  w sprawnym przeprowadzaniu zawodów pływackich na  Pływalni Krytej Fregata w ramach rozgrywanego w tym dniu XV Podkarpackiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych Kolbuszowa 2017.

     Zawody zgromadziły na starcie ponad 80 zawodników i zawodniczek z ośrodków kształcenia specjalnego z całego Podkarpacia: Przemyśla, Leska, Krosna, Jasła, Rzeszowa, Ropczyc, Dębicy, Rzeszowa, Mielca, Leżajska, Rudnika nad Sanem, Strzyżowa, Jarosławia, Tarnobrzega oraz Kolbuszowej Dolnej. Nasi uczniowie wykazali się tym razem wzorową postawą tak jak przystało na sumiennego wolontariusza.

    • Wspólne kolędowanie

    • W dniu 21.12 grupa 9 wolontariuszek śpiewających w chórze szkolnym razem z opiekunem panią Izabelą Syniec udała się na kolędowanie do Zespołu Opieki Leczniczej w Kolbuszowej. Przy akompaniamencie 2 gitar rozbrzmiały między innymi takie kolędy jak „Lulaj że Jezuniu” czy „Przybieżeli o Betlejem”. Dziewczynki tuż przed świętami po przez śpiew i uśmiech wprowadziły nastrój świąt Bożego Narodzenia wśród podopiecznych oraz pracowników tej placówki leczniczej w Kolbuszowej.

     Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu: Izabela Syniec i Marta Potępa

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej
    • 172271950
    • ul. Kościuszki 1 36-100 Kolbuszowa 36-100 Kolbuszowa Poland
    • Inspektor Ochrony Danych Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.