• Aktualności

      • Świetliczaki się nie nudzą

      • Serdecznie zapraszamy do odwiedzania świetlicowej stronki - zakładka  W Naszej Szkole - gdzie dzień po dniu toczy się wesołe życie ŚWIETLICZAKÓW.

      • Zajęcia z 3D

      • Ostatni dzień przed feriami klasa 3a spędziła na wspólnej zabawie z wykorzystaniem długopisów 3D oraz gier planszowych.

      • Probny egzamin ósmoklasisty

      • W tym tygodniu najstarsi uczniowie naszej szkoły przystępują do próbnych egzaminów. Dziś ósmoklasiści zmierzyli sie z językiem polskim.

       Właściwe egzaminy w maju, ale juz teraz trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

      • Can I have ...?

      • Podczas wtorkowej (23.01.2024) lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 3a ćwiczyli "dialogi w sklepie" utrwalając słownictwo związane z warzywam.

      • Pokaz talentów w klasie 4a

      • Klasa 4a na godzinie wychowawczej zaprezentowała swoje zainteresowania, umiejętności i pasje. W każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

      • Klasowy Konkurs Pięknego Czytania w 1b

      • Po wprowadzeniu literki z uczniowie klasy 1b prezentowali swoje umiejętności czytelnicze podczas Klasowego Konkursu Pięknego Czytania. Dzieci miały do wyboru jeden z tekstów, który umieszczony jest w podręczniku. Ocenie podlegała: płynność, wyrazistość, bezbłędność czytania oraz odpowiednia intonacja.

       Po wysłuchaniu wszystkich wychowawczyni wyłoniła laureatów:

       I miejsce ex aequo zajęły Monika Kopeć i Iga Guźda

       II miejsce ex aequo zdobyli Julia Bryk i Tymoteusz Dąbek

       na III miejscu ex aequo  uplasowali się Lenka Kołpa i Tomasz Margański

       IV miejsce przypadło Krystianowi Kurkowi i Kristianowi Siedleckiemu

       wyróżnieniem uhonorowano Hannę Zagroba, Sonię Siębor, Anielę Kopeć i Martynę Michalską

        

       Laureatom gratuluję sukcesu, a pozostałych uczniów zachęcam do doskonalenia umiejętności czytania.

      • Niemiecki z InstaLing

      • Deutsch mit InstaLing 

        

       Przed nami ferie zimowe, a za nami pierwszy semestr więc czas na podsumowanie XXI Edycji Ogólnopolskiego Programu InstaLing dla szkół. 

       Uczniowie klas VII i VIII uczęszczający na lekcje języka niemieckiego rozpoczęli we wrześniu w ramach innowacji pedagogicznej przygodę z Platformą InstaLing, która polegała na krótkiej (max. 10 minut dziennie), ale systematycznej pracy. Poprzez zabawę uczniowie utrwalali słówka, które zostały poznane na lekcji, jak również powiększali swoją znajomość słownictwa każdego dnia. Z InstaLing mogli pracować w domu, w autobusie, na komputerze, tablecie lub smartfonie.

       Wśród uczniów klas VII – VIII zostali wyłonieni liderzy w nauce słówek, są to:

        

       Klasa VII a – Natalia Mytych, Laura Gołębiowska, Iwona Mazur

       Klasa VII b – Mateusz Bieleń, Michał Bieleń, Martyna Wilk

       Klasa VII c – Gabriela Ignatyuk

       Klasa VIII b – Tomasz Mroczek

        

       Gratulujemy i już teraz zapraszamy do wspólnej nauki po feriach!

        

      • Pierwszy wyjazd 4a na łyżwy

      • W czwartkowe (11.01.2024) przedpołudnie uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą i opiekunem udali się na lodowisko w Dębicy. Dwie godziny minęły bardzo szybko dając nam ogromną satysfakcję z doskonalenia swoich łyżwiarskich umiejętności. Miło i wesoło spędziliśmy czas na lodzie, co widać na zdjęciach. Czas spędzony razem był cenny i dał nam odskocznie od codziennych zajęć.

      • Rummikub w naszej szkole

      • Rummikub jest to gra planszowa , która istnieje na rynku  od 70 lat. Jest doskonałą nauką przez zabawę, rozwija logiczne myślenie, koncentrację uwagi, wyobraźnię, spostrzegawczość, uczy zdrowej rywalizacji z rówieśnikami oraz cierpliwości.
       Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 8 stycznia o godz.16.00, uczniowie zapoznali się z zasadami gry i kreatywnie spędzili wolny czas. Do wspólnej gry dołączył również tato Lenki uczennicy pierwszej klasy :)
       Dobra zabawa, integracja oraz aktywność umysłowa– miło spędziliśmy razem czas. Zobaczcie sami.

      • Wystawa Mobilna Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w naszej Szkole

      • 12 grudnia odwiedziła naszą Szkołę wystawa mobilna z PCN Łukasiewicz, którą zobaczyli uczniowie wszystkich klas. Jak zawsze przy takiej okazji, części zwiedzających najbardziej podobała się  nadprogramowa i nietypowa przerwa w lekcjach, ale dla większości była to okazja do obudzenia w sobie naukowej ciekawości i chęci zrozumienia zjawisk, które chociaż towarzyszą nam na co dzień to często umykają naszej percepcji. Takie zwyczajne - niezwyczajne efekty przedstawione zostały dzięki kilkunastu interaktywnym eksponatom, prezentującym zjawiska z mechaniki, optyki czy aerodynamiki, zachęcając uczniów do samodzielnego eksperymentowania. 

       Jak to jest zrobione? Jak to działa? - to dwa najczęściej zadawane pytania animatorom PCN prowadzącym pokazy.

       Eksponaty nawiązują do tego co można zobaczyć i doświadczyć w PCN w myśl haseł:

       „Świat Wokół Nas” -  to, co naturalne, przyroda, prawa rządzące światem, 

       Nasza Cywilizacja” -  to, co ludzie wytworzyli korzystając z umiejętności i pozyskanej wiedzy, artefakty, technika i technologia, matematyka, 

       „My, Ludzie”, czyli funkcjonowanie organizmu człowieka, zmysły, anatomia i fizjologia, procesy poznawcze, rozum. Można np. wypróbować siłę swoich mięśni, czy porównać swój ruch z  ruchem różnych zwierząt.

       Wszystkich uczniów zachęcamy do odwiedzenia pełnoskalowej wystawy i do udziału w organizowanych przez PCN warsztatach.

       pl

        

      • DZIEWCZYNKO Z ZAPAŁKAMI SPĘDŹ WIGILIĘ RAZEM Z NAMI...

      • 21 grudnia mogliśmy uczestniczyć w pięknej i wzruszającej uroczystości z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas drugich pod kierunkiem wychowawców wystawili adaptację baśni pt.: „Dziewczynka z zapałkami”, która w odróżnieniu od oryginału zakończyła się szczęśliwie. O bogatą w kolędy i pastorałki oprawę muzyczną zadbał szkolny chór pod opieką p. J. Mazura.

       Autor zdjęć: Sliczny Dzien

      • MÓJ LAS

      • Jak powstaje las

       (...)

       Kiedy już wejdziemy do NASZEGO lasu zobaczymy, że pewne gatunki drzew w nim przeważają. (...). 

       Jeśli na większości drzew są liście to z pewnością jesteśmy w lesie liściastym. Spotkamy tam dęby, brzozy, buki, graby czy olchy (olsze). 

       Las w którym jest najwięcej dębów nazywa się dąbrową albo dębrzyną, brzozy rosną w brzezinie, buki w buczynie, graby w grądzie olchy w olsie. 

       Jeśli otaczają dookoła rosną sosny, świerki, jodły czy modrzewie to z pewnością jesteśmy w lesie iglastym, który nazywany jest borem. Możemy więc być w borze sosnowym, w którym przeważają sosny, albo w borze świerkowym w którym najwięcej będzie świerków. 

       Jeśli trudno powiedzieć czy więcej jest drzew liściastych czy iglastych to pewnie spacerujemy po lesie mieszanym, który przez swoją różnorodność gatunków drzew tworzy szczególnie cenne miejsce życia dla innych gatunków roślin (flory) i zwierząt (fauny).

       Podział ten nie jest ostry, ponieważ dużym obszarze zajmowanym przez drzewa może się zmieniać i możemy wejść do lasu, a wyjść z boru.

       (...)

       Tak widzi las Julia Brzoza - uczennica klasy czwartej, której praca pt. “Jak powstaje las” została wyróżniona w  XXXVII edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ “MÓJ LAS”

       Konkurs organizowany jest przez Zarząd Główny SITLiD (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa) oraz Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody.

       Jego ideą jest poszerzanie wiedzy przyrodniczo – ekologiczno – leśnej, promowanie walorów przyrodniczo – turystycznych polskich lasów oraz podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska. 

       Jest kierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

       W swojej pracy Julia przedstawiła szerokie wiadomości na temat lasu, nieprzeciętny talent plastyczny oraz ciekawy pomysł na przedstawienie tych wiadomości i talentu. 

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       pl

        

      • Szlachetna Paczka

      • Drodzy uczniowie, wolontariusze, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły!

       Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w „naszą” Szlachetną Paczkę.

       Dzięki Waszej ofiarności udało nam się zebrać do skarbonek 2090zł i dwa kartony produktów żywnościowych oraz środków czystości

       Za te pieniądze zakupiliśmy między innymi garnki, poduszki, pościel, domek dla lalek, plecak, produkty żywnościowe oraz wiele innych rzeczy, o których marzyła rodzina.

       Wspólnymi siłami stworzyliśmy im wyjątkowe święta. Była to również niesamowita okazja, aby dać naszym uczniom życiową lekcję, której mamy nadzieję, w dorosłym życiu nie zapomną: o pomocy potrzebującym.

       DZIĘKUJEMY

      • Wizyta w Domu Seniora

      • W dniu 13 grudnia uczniowie klas VI-VIII zostali zaproszeni do Dziennego Domu Pobytu Seniora w Kolbuszowej na zajęcia ,,Choinka przybrana wspomnieniami".

       Seniorzy wraz z naszymi uczniami wymieniali się historiami związanymi ze świętami w swoich domach. Uczniowie dowiedzieli się jak nasi seniorzy spędzali święta w dzieciństwie, jakie potrawy przygotowywali na wigilijny stół, jakie dawniej były zwyczaje.

       Następnie obydwa pokolenia wspólnie wykonywali różne ozdoby choinkowe, śpiewali kolędy, rozmawiali i miło spędzali.

      • Lapbook 3a

      • W klasie 3a uczniowie na lekcjach języka angielskiego przygotowywali lapbook o Santa Claus. Wykonując różne zadania śpiewali piosenkę Where is Santa?

       Where is Santa?

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej
    • 172271950
    • ul. Kościuszki 1 36-100 Kolbuszowa 36-100 Kolbuszowa Poland
    • Inspektor Ochrony Danych Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.