• Aktualności

  • Aktualności

          • Plener „Wiatraki”

          • Tegoroczny plener malarski „Wiatraki 2026”, organizowany przez MDK w Kolbuszowej odbył się 6 czerwca w Skansenie w Sanoku. W pięknym miejscu, w kontakcie z dawną architekturą i kulturą, uczestnicy stworzyli ciekawe i oryginalne prace. Po plenerze w Domu Kultury odbyła się wystawa poplenerowa, na której nagrodzono wszystkich uczniów za zaangażowanie, a z naszej szkoły wyróżniono Karola Dragana z kl. VIc (I nagroda), Dianę Piękoś z kl. VIa (II nagroda), Lenę Zielińską z kl.VIIc (II nagroda) i Biankę Och z kl. Va (III nagroda).

          • Nocną porą w lesie

          • W XXIII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Nocną porą w lesie”, organizowanym przez Nadleśnictwo Kolbuszowa, uczennica Diana Piękoś z kl.VIa zdobyła II miejsce Grand Prix i I miejsce w kategorii malarstwo klas 6, Marcelina Zielińska z kl.VI c- II miejsce w kategorii collage klas 6, a Klara Świder z kl.VIc- wyróżnienie.

             

            Gratulacje dla nagrodzonych!

          • Tegoroczne osiągnięcia naszych uczniów

          • Rok szkolny dobiega już do swojego kresu,

            Czas podsumowań i przypomnienia Waszych sukcesów.

            Każde wyróżnienie, nagroda czy podium, miejsce jakie kto zajmuje,

            Każdy nasz uczeń na wspomnienie i pamięć o osiągnięciach zasługuje.

            Nasi wspaniali uczniowie nie próżnowali w tym roku, nie tylko w szkole, aby zdobyć jak najlepsze wyniki szkolne, ale także poza jej murami. Osiągali świetne wyniki zarówno w dziedzinach sportowych czy artystycznych. Chcemy ich wszystkich tutaj wspomnieć, docenić i życzyć jeszcze więcej sukcesów na przyszłość. Rośnie nam pokolenie wspaniałych artystów, sportowców, świetnych ludzi!

             

            Osiągniecia sportowe:

            Nadia Wdowicz, 3b- I miejsce w kategorii No stress  w eliminacjach do mistrzostw Polski w zawodach Fit Kid oraz Acro i Free Dance, I miejsce na mistrzostwach Polski w tej samej kategorii No Stress

            Krystian Kurek, 3b- VI miejsce w Mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach, II miejsce w biegu Tropem Wilczym klasy 1-4, III miejsce w Biegach ulicznych w Mielcu

            Oliwier Piechota, 4c- I miejsce w rozgrywkach na turnieju Futbolowa Kolbuszowa

            Magdalena Margańska, 5b- 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej, w klasie No stress

            Anastazja Sukiennik, 5b-Zawody akrobatyczne: II miejsce eliminacje Mistrzostw Polski, III miejsce Puchar Polski FitKid, II miejsce Eliminacje Mistrzostw Polski Fit Kid

            Nikodem Garbacki, 5b - II miejsce w gminnych zawodach strażackich, Nikodem pełnił funkcję dowódcy

            Wiktoria Kurek, 7c- I miejsce- Bieg Młodzieży na 600m zorganizowany przez Prezydenta Miasta Rzeszowa pana Konrada Fijołka

            Jan Rydzy, 7c- III miejsce- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce

            Wiktoria Kurek, Emilia Puzio, 7c- IX miejsce- Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lidze lekkoatletycznej, I miejsce- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lidze lekkoatletycznej

            Wiktoria Kurek, 7c- II miejsce- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt, V miejsce- Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt, III miejce- Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt, II miejsce- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt

            Dorian Skiba, 8a- II miejsce- Polski turniej karate "Łańcut Open", III miejce- Memoriał cichociemnych spadochroniarzy armii krajowej turniej karate, III miejsce- 8 Grand Prix Karate, III miejsce- European Championship Cup of Clubs, II miejsce- Turniej "Wings Cup", III miejsce- Mistrzostwa Polski PFKS, I miejsce- Ogólnopolski turniej karate Katowice, I miejsce- Mistrzostwa Polski PFKS

            III miejsce w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w koszykówce:
            Adrian Pasko, Franciszek Tokarz , Nikodem Darłak , Karol Lis, Igor Wróbel,
            Wiktor Bogacz, Norbert Jeleń, Kacper Rębisz, Ksawery Maciąg, Jakub Garbacki, Karol Dragan, Adrian Mazur, Leon Dyrdała, Karol Kopeć

            Finaliści Igrzysk Dzieci Wojewódzkich indywidualnych mistrzostwach w lekkoatletyce
            Bartosz Saj - rzut piłeczką palantową
            Karol Dragan- skok w dal

             

            Osiągnięcia językowe:

            Lena Kuna-, 3c pierwsze wyróżnienie w gminnym konkursie ortograficznym klas trzecich w Weryni

            Osiągniecia artystyczne:

            Hanna Kunecka, 2b- I miejsce- Konkurs Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej na Akcesoria Kolędnicze

            Tymoteusz Dąbek, 3b- II miejsce w Drugim Makroregionalnym konkursie Duetów Dziecięcych

            Bianka Och, 5a- III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Nasza flaga

            Diana Piękoś, 6a- III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Spotkania za sztuką, Powiatowy Konkurs organizowany przez Nadleśnictwo w Kolbuszowej Nocną porą w lesie- II Nagroda Grand Prix i I miejsce w kategorii malarstwo klas VI

            Marcelina Zielińska, 6c- II miejsce w kategorii collage klas VI Powiatowego Konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo w Kolbuszowej

            Klara Świder, 6c- wyróżnienie w kategorii collage klas VI Powiatowego Konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo w Kolbuszowej

            Aleksandra Kurdzie, 7c- I miejsce-  Gminny Konkurs Plastyczny „Twórczość Henryka Sienkiewicza  w oczach młodych artystów”

            Lena Zielńska, 7c- II miejsce- Plener malarski „Wiatraki w Skansenie w Sanoku”

            Osiągniecia naukowe:

            Jan Zagroba, 7c- VII miejsce-  VI Gminny Konkurs Matematyczny klas 7

            Kajetan Przybyło, 7c- Mistrz Szkoły w kat. Klas 7- VIII Ogólnopolski Projekt - Wielka Liga Czytelników

             

             

          •  Dzień pizzy w klasach 1c i 1d

          • Dziś uczniowie klas 1c i 1d świętowali w szkole wyjątkowy Dzień Pizzy. To miało być miłe zakończenie roku szkolnego – wspólne wyjście z wychowawcami do pizzerii. Niestety, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i burzę, musieliśmy zmienić plany. Na szczęście pizza przyjechała prosto do naszej szkoły! Wspólny posiłek, rozmowy i mnóstwo uśmiechów sprawiły, że mimo zmiany planów wydarzenie było bardzo udane. Dzieci były zachwycone i z radością spędziły ten czas razem.

          • Wyjazd do kina klasy 2a i 2b

          • Klasy 2a i 2b wybrały się do kina na film „Toy Story 5”. Wyjazd był bardzo udany i dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji. Seans wprowadził nas już w wakacyjny nastrój, pełen radości i dobrej zabawy. Film niósł także wyjątkowe, aktualne przesłanie dotyczące świata cyfrowego. Pokazał, jak ważne są prawdziwe relacje, przyjaźń i wspólnie spędzany czas, które mają większą wartość niż ekrany i nowoczesne technologie. To był świetny sposób na zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie odliczania do wakacji!

          • Kariera edukacyjno-zawodowa siódmoklasistów

          • 19 czerwca uczniowie klas siódmych odwiedzili Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni. Podczas wizyty mieli okazję poznać ofertę edukacyjną szkoły oraz uczestniczyć w interesujących warsztatach artystycznych, ekonomicznych, monterskich i gastronomicznych. Była to doskonała okazja do zdobycia nowych doświadczeń, rozwijania zainteresowań oraz poznania możliwości dalszego kształcenia. Oferta szkoły spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów i z pewnością będzie dla wielu z nich inspiracją przy wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej. Dziękujemy @Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni za ciekawe i wartościowe zajęcia!

          • Wycieczka klasy IC do Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie

          • 17 czerwca uczniowie klasy IC uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej do Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać różne gatunki drzew oraz wiele ciekawych zwierząt zamieszkujących nasze lasy. Dowiedzieli się także wielu interesujących faktów i ciekawostek dotyczących przyrody oraz gospodarki leśnej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość obserwacji procesu sadzenia lasu i poznania pracy leśników. Była to cenna lekcja ekologii i szacunku dla otaczającej nas przyrody. Na zakończenie wycieczki na uczestników czekało ognisko przygotowane przez rodziców z Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy Nadleśnictwu Kolbuszowa za ciekawie przygotowane zajęcia, miłe przyjęcie i inspirujące spotkanie. Liczymy na kolejne równie udane wizyty! #KlasaIC #WycieczkaEdukacyjna #NadleśnictwoKolbuszowa #Świerczów #EdukacjaPrzyrodnicza #RazemDlaPrzyrody

          • MISTRZOWIE POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

          • 18.06.2026 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej został rozegrany turniej piłki nożnej w ramach POWIATOWYCH IGRZYSK DZIECI W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Skład zespołu: Dyrdała Leon, Siedlecki Wiktor, Jeleń Norbert, Kopeć Karol, Kurek Paweł, Maciąg Jan, Maciąg Ksawery, Mazur Adrian, Rembisz Kacper. Opiekun Eugeniusz Sito. Gratulacje

          • Z życia pszczół - spotkanie z pszczelarzem

          • 16 czerwca uczniowie klasy 1a mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w niezwykle interesującym spotkaniu. Naszą klasę odwiedził pan Tęcza, tata Weroniki, który z ogromną pasją opowiedział dzieciom o fascynującym świecie pszczół i pracy pszczelarza. Gość przyniósł ze sobą pokazowy ul, ramki z plastrami, wosk oraz sprzęt wykorzystywany w pasiece. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć, jak wygląda życie pszczelej rodziny, a także nauczyć się rozpoznawać królową, robotnice i trutnie. Dzieci miały również możliwość obejrzenia i dotknięcia narzędzi używanych przez pszczelarza. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziła także angielska nazwa trutnia – drone. Dzieci z zaciekawieniem odkryły, że jest ona taka sama jak nazwa popularnych dziś latających urządzeń sterowanych zdalnie. Podczas spotkania pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak ważną rolę pełnią pszczoły w przyrodzie, poznali rośliny, z których obecnie pozyskują nektar, oraz usłyszeli wiele ciekawostek na temat tych niezwykłych owadów. Duże zainteresowanie wzbudziła informacja, że pszczoły żyły na Ziemi już w czasach dinozaurów i przetrwały do dziś! Pan pszczelarz w niezwykle ciekawy i angażujący sposób opowiadał o swojej pasji, prowadzeniu pasieki oraz produkcji miodu. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, cenną lekcję przyrody i możliwość poznania tajemnic życia pszczół. To było spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów!

          • Sandomierska przygoda

          •  12 czerwca klasy 4a, 4b, 4c i 6b wyruszyły na podbój Królewskiego Miasta. Uczniowie podziwiali uroki Sandomierza, wspinając się na kolejne wzgórza, na których położone jest miasto. Podziwiali piękny krajobraz także ze szczytu Bramy Opatowskiej, na który wdrapali się nawet ci, którym zazwyczaj lęk wysokości nie pozwala na takie wrażenia. W podziemnych, chłodnych murach poznali legendy i tajemnice dawnych kupców. W historycznej Zbrojowni mieli okazję sprawdzić swoją odwagę podczas spotkania z rycerzem oraz przymierzyć zbroje. Fani serialu o Ojcu Mateuszu mogli podglądnąć plan filmowy i z bliska zobaczyć głównego bohatera. Dla fanów morskich wypraw był rejs statkiem, który zwieńczył pobyt w Królewskim Mieście. To był wspaniały wyjazd pełen śmiechu i fantastycznej integracji

          • 🎨 Gminny Konkurs Plastyczny „Twórczość Henryka Sienkiewicza w oczach młodych artystów”

          • W Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej odbyło się uroczyste podsumowanie gminnego konkursu plastycznego poświęconego twórczości Henryka Sienkiewicza. Uczniowie zaprezentowali niezwykle pomysłowe prace inspirowane utworami pisarza, wykazując się talentem i kreatywnością.

            Gratulujemy laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom.

            Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za wsparcie młodych artystów. 🎨📚👏

          • Międzypokoleniowe spotkanie z robotyką w Domu Seniora

          • Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej po raz kolejny udowodnili, że wiedza i pasja mogą łączyć pokolenia. Podczas wizyty w Domu Seniora nad Nilem w Kolbuszowej młodzi entuzjaści robotyki i nowoczesnych technologii zaprezentowali seniorom swoje umiejętności związane z programowaniem, robotyką oraz drukiem 3D.

            Uczniowie przedstawili możliwości modeli LEGO wykorzystywanych podczas zajęć, opowiedzieli o zasadach programowania oraz pokazali, jak współczesne technologie mogą wspierać naukę, rozwijać kreatywność i pomagać w codziennym życiu. Spotkanie przebiegało w niezwykle serdecznej atmosferze, a seniorzy z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w prezentacjach i rozmowach.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz stworzenie wyjątkowej przestrzeni do nauki, rozmów i budowania międzypokoleniowych relacji.

          • Zakończyły się zmagania w trójboju lekkoatletycznym Igrzysk Dzieci

          • Nasze młode lekkoatletki po zwycięstwie w zawodach gminnych oraz zajęciu II miejsca w zawodach powiatowych awansowały do zawodów wojewódzkich.

            Na ostatnim etapie rywalizacji, który odbył się w dniu 10.06. 2026r. w Strzyżowie osiągały bardzo dobre wyniki, co w ostatecznej klasyfikacji dało im X pozycję w województwie.

            Gratulujemy dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w następnym roku szkolnym.👏👍

          • Pienińska przygoda klas piątych!

          • W poniedziałek, 8 czerwca, klasy piąte wybrały się na jednodniową, pełną przygód wycieczkę w Pieniny.Główną atrakcją wyjazdu był ekscytujący spływ Przełomem Dunajca. Płynąc tratwami, uczniowie podziwiali górskie krajobrazy i słuchali ciekawych opowieści flisaków. Następnie piątoklasiści ruszyli na pieszy trekking przez malowniczy Wąwóz Homole, zachwycając się wysokimi skałami i szumiącymi potokami.To był intensywny dzień pełen ruchu, integracji i bliskiego kontaktu z piękną polską przyrodą. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach i masą wspomnień!

          • .

          • Szanowni Państwo,

            Burmistrz Kolbuszowej zaprasza do wzięcia udziału w badaniu ankietowym

            pod potrzeby opracowania Lokalnego Planu Deinstytalizacji Usług

            Społecznych.

            Lokalny Plan Deinstytucjonalizacji jest kluczowym dokumentem

            określającym rozwój usług społecznych na poziomie rodziny i lokalnej

            społeczności, który miałby umożliwić pozostawanie przez osobę

            potrzebującą pomocy jak najdłużej w swoim środowisku zamieszkania.

            Ankietę należy wypełnić w terminie do 21 czerwca 2026 r.

            Link do ANKIETY:

            https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWcHNA7PE-Jl5zvdIM1stxXMF8Fdiev-M9LCMPakPXyT_Icw/viewform?usp=publish-editor

            Gmina Kolbuszowa przygotowuje się do przekształcenia Miejsko - Gminnego

            Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych. Centra Usług

            Społecznych to nowa jednostka organizacyjna gminy i instytucja lokalnej

            polityki społecznej, będąca kolejnym etapem budowania w Polsce

            nowoczesnego systemu zabezpieczenia społecznego, opartego na publicznym

            wsparciu usługowym organizowanym i świadczonym na poziomie lokalnym dla

            ogółu mieszkańców.

          • KLASY 1 A , 1B I ZERÓWKA W BRZEZÓWCE

          • Zerówka oraz klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Brzezówki. Dzieci miały okazję zobaczyć Park Dinozaurów oraz skorzystać z wielu innych atrakcji. To był dzień pełen radości, zabawy i niezapomnianych wrażeń!

          • Wycieczka klas piątych

          • Wąwóz Homole zdobyty!

            Okazało się, że te wysokie, wapienne skały i szumiący potok to idealna sceneria dla naszych piątych klas!

            Pozdrawiamy ❤️

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej
        • 172271950
        • ul. Kościuszki 1
          36-100 Kolbuszowa
          36-100 Kolbuszowa
          Poland
        • Inspektor Ochrony Danych
          Sylwia Blat
          tel.:(17) 2270280
          e-mail: sylwia.blat@zokolbuszowa.pl
    • Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.