• Lekcja z Genially w klasie 3a

       31 maja klasa 3a brała udział w lekcji, którą obserwowali również inni nauczyciele. Celem było pokazanie innowacyjnego sposobu prowadzenia zajęć z wykorzystaniem narzędzia webowego do tworzenia interaktywnych prezentacji, czyli Genially.

       Obsługa tego narzędzia jest bardzo prosta, a daje możliwość tworzenia ciekawych wizualnie materiałów: prezentacji, interaktywnych obrazków, quizów, gier, itp.

      • Niedźwiadek Wojtek oczami uczniów klasy 3b

       Na zakończenie pracy z lekturą „Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego 19 maja w klasie 3b pojawiła się cała armia Niedźwiadków Wojtków. Każdy uczeń z pomocą swoich bliskich postarał się, aby jego pluszak najbardziej przypominał sławnego misia. Przytulanki wskoczyły w uszyte mundury, płaszcze wojskowe, hełmy, miały amunicję i inne ciekawe akcesoria. Dodatkową atrakcję i największą niespodziankę sprawiła dzieciom Julka, która zaprosiła do klasy swoją siostrę Karolinę przebraną za bohatera naszej lektury.

      • Wycieczka klas siódmych w Pieniny

       Pieniny czyli pasmo górskie w naszych Karpatach to piękny i atrakcyjny obszar. Każdego może skusić i skusił uczniów klas siódmych, którzy w ciepły i słoneczny piątek 12 maja wraz z opiekunami wybrali się na wyprawę w to miejsce. W trakcie wycieczki uczestnikom przedstawiona została historia terenu, walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz ciekawostki związane z regionem. Uczniowie odbyli m.in spacer malowniczym Wąwozem Homole, podziwiali piękne, prawie pionowe wapienne ściany, dochodzące do 120 m wysokości, które utworzyły niezwykły kanion. Przez ten wąski przesmyk przepływa dodatkowo szumiący górski potok Kamionka.

      • Czytelnicze inspiracje

       Poznawanie lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" może być zajmujące dla wszystkich uczennic i uczniów. Ulubione i ukochane miejsca Ani, szczególnie Zielone Wzgórze, gdzie dziewczynka odnalazła prawdziwy dom przedstawili w formie makiet uczniowie klasy 6c. Niektórzy z nich zdecydowali się na projekt alternatywny- wykonanie pudełek lekturowych, do których włożyli przedmioty kojarzące się z lekturą. W ten niecodzienny sposób ukazali efekty swojej pracy z tekstem.

      • Rowerem po zwycięstwo

       27 kwietnia br. dwie grupy uczniów naszej szkoły wzięło udział w powiatowym etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Weryni. Konkurs składał się z trzech etapów: - test wiedzy,- pierwsza pomoc (w tej kategorii nasi uczniowie zostali wyróżnieni przez komisję konkursową za profesjonalne działania),- tor przeszkód - jazda na rowerach. Pierwsza grupa w składzie: Gabriela Ignatyuk, Emilia Wróblewska, Oskar Borowiec i Wojciech Dragan - zajęła II miejsce, ustępując drużynie z Raniżowa zaledwie jednym punktem. Grupa starszej młodzieży już nie miała równych sobie. Gabriela Stępień, Adam Iskra i Bartosz Palczowski zajęli I miejsce i tym sposobem zakwalifikowali się do Wojewódzkiego Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w Jaćmierzu koło Sanoka. Tam nasi uczniowie będą reprezentować powiat kolbuszowski. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki z

      • Wizyta greckich bogów w Jedynce

       Uczniowie klas Va i Vb spotkali się dzisiaj na wyjątkowej, wspólnej lekcji języka polskiego, by podsumować i utrwalić wiadomości dotyczące mitów greckich. Uczniowie klasy Va zaprosili kolegów z równoległej klasy na inscenizację zatytułowaną " W mitologicznym labiryncie", a uczniowie klasy Vb zrewanżowali się prezentacją informacji o bogach. Była to cudowna uczta, na której spotkali się niemalże wszyscy bogowie i herosi. Na uwagę zasługuje fakt, że niektórzy bogowie cieszyli się dużą popularnością - były cztery Artemidy, trzy Hery, trzech Hadesów, cztery Afrodyty. Nie sposób wszystkich wyliczyć, ale warto wspomnieć, że Dionizos dbał, by uczta była udana. Nauczyciele języka polskiego bardzo dziękują Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów.

      • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI W NASZEJ SZKOLE

       Dnia 28 kwietnia 2023 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii szkolnej z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791r.
       Uczniowie z klas 6a, 6b,6c i 7b przypomnieli swoim kolegom okoliczności powstania oraz postanowienia Konstytucji sprzed ponad dwustu lat.
       Nasi aktorzy świetnie wczuli się w realia tamtych czasów zakładając stroje stylizowane na te z epoki stanisławowskiej. Całości dopełniły recytacje oraz piękne piosenki w wykonaniu chóru szkolnego.

      • Warsztaty w Zespole Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Werynii.

       Uczniowie klasy 2B wybrali sie 19.04 na warsztaty do Zespolu Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Werynii. Tematem warsztatow była kuchnia molekularna i las w słoiku. Kuchnia molekularna w Polsce jest młodym zjawiskiem, które dopiero zaczyna się odkrywać. Wykorzystuje ona wiedzę naukową z zakresu chemii i fizyki do przygotowywania potraw. Celem tych doświadczeń jest uzyskanie możliwie najbardziej czystych smaków często nietypowymi sposobami i niekiedy w bardzo zaskakujących zestawieniach. Drugie warsztaty, w których mogli uczestniczyć uczniowie to las w słoiku. Klasa 2b mogła dzięki temu szukać kontaktu z naturą, starając się przy tym czerpać z niej to co najlepsze. Kszdy stworzyl swoją własną ozdobę wnętrz. Warsztaty te z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci ale również będą motywacją do dalszego działania, aby się rozwijać i poszukiwać nowych metod by dalej zaskakiwać.

      • Zielony ogródek klasy 3a oraz 3c

       Wiosna to doskonały czas na prace w ogrodzie. Uczniowie klasy 3a oraz 3c w ramach zajęć przyrodniczych stworzyli własny zielony ogródek na parapecie okna. Dzieci same siały wybrane przez siebie kwiaty lub warzywa. Teraz tylko muszą zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju roślin i obserwować ich wzrost. Poprzez bezpośrednią obserwację będą miały możliwość poznania ich cyklu rozwojowego. Ponadto będą uczyły się systematycznej pielęgnacji.

      • Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

       W dniu 17.04.2023 r. W Kupnie odbyly się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

       Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

       1. Oskar Borowiec, Wojciech Dragan, Gabriela Ignatyuk, Emilia Wróblewska

       2. Gabriela Stępień, Adam Iskra, Bartosz Palczowski

       Wszyscy nasi uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu ruchu drogowego i zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych

      • Klasa 1a na warsztatach garncarskich

       13 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 1a odwiedzili Ośrodek Garncarski w Medyni Głogowsiej, która jest największym zagłębiem garncarskim. Razem z przewodnikiem zwiedzili dawne pracownie garncarskie oraz obejrzeli ekspozycje współczesnej ceramiki. Potem sami próbowali swoich sił w warsztatach toczenia naczyń z gliny na kole garncarskim. Warsztaty zakończyły się malowaniem farbami wcześniej wypalonych kogutków ceramicznych. Uczniowie wrócili zadowoleni z pudełkami zapełnionymi wytworami własnej pracy garncarskiej.

      • Klasa 3b i świat wielkiej matematyki – Matematyka w kinie

       Za uczniami klasy 3b kolejny etap projektu "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki". Marzec był czasem na poszukiwanie matematyki w kinie. Tak, jak poprzednio zadanie realizowano w oparciu o wymagane scenariusze oraz z wykorzystaniem filmów i plansz. Zajęcia były okazją do zaplanowania wycieczki do kina na dowolny film. Uczniowie obliczali koszt biletów dla klasy, koszty przejazdu, odległość między szkołą a kinem, ile czasu zajmie dotarcie do kina, przewidywali czas powrotu, szacowali koszty dla różnych środków transportu, a także sprawdzali, ile pieniędzy potrzeba na zakup przekąsek. Podczas tych obliczeń dostrzegli, że Matematyka jest wszędzie!

   • Partnerzy

    • {#1508} 1
    • {#1508} 2
    • {#1508} 3
    • {#1508} 4
   • Logowanie

   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Godziny dzwonków

    Czwartek 22.02.2024
   • Kalendarz

     brak danych
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej
    • 172271950
    • ul. Kościuszki 1 36-100 Kolbuszowa 36-100 Kolbuszowa Poland
    • Inspektor Ochrony Danych Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.