13 września br. na boisku Sokoła w Kolbuszowej Dolnej odbyły się zawody w piłce nożnej dziewcząt. Wzięły w nich udział drużyny ze szkół z Cmolasu, Majdanu Królewskiego oraz z kolbuszowskiej „Jedynki” i „Dwójki”. Nasze dziewczyny pierwsze starcie z Cmolasem zakończyły wynikiem 2 : 0. Następnie zmierzyły się z reprezentantkami z SP nr 2 w Kolbuszowej. W tym spotkaniu również odniosły zwycięstwo i tym samym uplasowały się na I miejscu. Serdecznie gratulujemy naszej drużynie w składzie: Białek Martyna, Białek Magdalena, Drzał Zuzanna, Gielarowska Martyna, Kukla Martyna, Puzio Anna, Wilk Martyna, Zuba Nikola oraz opiekunowi panu Eugeniuszowi Sito.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce dziewcząt i chłopców
W dniu 11.09.2018r. odbyły się na stadionie w Kolbuszowej pierwsze zawody w roku szkolnym 2018/19. Były to powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie świetnie się zaprezentowali. Zdobyli pięć złotych i dwa srebrne medale oraz kwalifikację do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Rzeszowie 26.09.2018r.
I miejsce dziewcząt w biegu sztafetowym 4x100 metrów w składzie: Skowrońska Martyna, Jamróz Karolina, Antkiewicz Natalia, Niemczyk Magdalena.
I miejsce w pchnięciu kulą: Sadowska Wiktoria.
I miejsce w biegu na 300 metrów: Antkiewicz Natalia.
II miejsce w biegu na 100 metrów: Jamróz Karolina.
I miejsce w pchnięciu kulą: Wróblewski Tomasz.
I miejsce w biegu na 1000 metrów: Skowroński Krzysztof.
II miejsce w biegu na 100 metrów: Leśniowski Wiktor.
Opiekunem naszych medalistów jest pan Eugeniusz Sito.
Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne medale w rozgrywkach wojewódzkich.
KOLORADO- pożegnanie ze świetlicą
19.06.18r. Świetliczaki żegnały się ze sobą i świetlicą w Kolorado -Centrum Zabaw i Rozrywki w Malawie.
Był to dzień nostalgii i radości, wyładowanej w postaci nieograniczonej, spontanicznej zabawy z towarzyszami świetlicowej gromady.
Na rozemocjonowane dzieci czekał ogromny tor przeszkód, który okazał się nie lada wyzwaniem dla wszystkich uczestników wyprawy. Drabinki, sznury, zjeżdżalnie, labirynty, mosty i trudne przejścia dostarczyły dzieciom wielką dawkę emocji, stały się treningiem sprawności, ćwiczeniem wytrwałości i dziecięcej współpracy, doświadczeniem napełniającym pozytywną energią oraz frajdą dla każdego. Po wyczerpujących akrobacjach, walce na gumowe piłki i wyczerpującej wspinaczce ściankowej dzieci odpoczywały w przytulnej, pełnej pluszaków i kolorowych zabawek salce.Czas na chwilę zatrzymał się w części jadalnianej, gdzie zwabione kuszącym zapachem pizzy Świetliczaki zasiadły w wygodnych lożach, by w ciszy i spokoju, z zaskakującym apetytem pałaszować to pyszne danie.
Rozbrykane i zadowolone dzieci z piosenką na ustach pożegnały świetlicę, radośnie wyglądając już nadchodzących wakacji.Anna Micał
Kolejny rok mediacji rówieśniczych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kolbuszowej
Klub mediatorów rówieśniczych „Zaczarowani na…M” w roku szkolnym 2017/2018 działał według opracowanego planu. Grupa liczy 13 osób i działała pod opieką mediatora szkolnego Haliny Mianowskiej. Mediatorzy szkolni to:
1. Alicja Fornal
2. Natalia Gul
3. Kamila Kicińska
4. Agata Kwaśnik
5. Estera Nieznalska
6. Klaudia Olszowy
7. Jakub Piórek
8. Wiktoria Sadowska
9. Martyna Skowrońska
10. Angelika Szlachetka
11. Wiktoria Tylutka
12. Bartłomiej Ungiert
13. Aleksandra Zielińska
Na spotkaniach, które odbywały się co dwa tygodnie mediatorzy rówieśniczy doskonalili swoje umiejętności mediacyjne w symulacjach mediacji.
Przeprowadziliśmy lekcje edukacyjne dla uczniów klas IV – VII oraz ich rodziców. Zaproszeni zostaliśmy przez wychowawców klasy II C gimnazjum panią Lucynę Blicharz i wychowawcę klasy IIIC gimnazjum pana Eugeniusza Sito na lekcję edukacyjną, gdzie uczniowie uczyli się jak rozwiązywać wszelkie konflikty wykorzystując w tym celu mediacje. Każdy uczestnik spotkania był przekonany, że wszelkie spory da się rozwiązać w sposób polubowny, satysfakcjonujący obydwie strony konfliktu, jeżeli tylko wszyscy będziemy tego chcieć. Głównym celem spotkań było uświadamianie uczniów i ich rodziców o możliwościach rozwiązywania konfliktów również przy pomocy mediacji.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcjach edukacyjnych. Przekonali się, że można rozwiązywać konflikty za pomocą mediacji. Chęć porozumienia, negocjacje propozycji rozwiązań przez osoby zwaśnione to najlepsza metoda rozwiązywania konfliktów rówieśniczych. Uczennice klas czwartych skorzystały z pomocy mediatora szkolnego w celu rozwiązania swojego problemu.
W bieżącym roku szkolnym uczestniczyliśmy w III Kongresie Mediatorów Rówieśniczych w Rzeszowie oraz w I Kongresie Mediatorów Rówieśniczych i IV Mediatorów Szkolnych w Ustrzykach Dolnych. Po spotkaniu w Rzeszowie zostaliśmy zaproszenia do Radia Rzeszów.W niedzielę 25 lutego 2018 r. nasi mediatorzy rówieśniczy spotkali się z młodymi radiosłuchaczami Polskiego Radia Rzeszów w programie „Zamkolandia”. Pani redaktor Małgorzata Iwanicka zaprosiła nas do swojego programu radiowego dla dzieci, podczas III Kongresu Mediatorów Rówieśniczych w Rzeszowie „Tuż przed falą”.
W Ustrzykach Dolnych nasza grupa mediatorów rówieśniczych zaprezentowała symulację mediacji rówieśniczej wszystkim uczestnikom Kongresu oraz zaproszonym gościom. Jako trener mediacji podczas kongresów prowadziłam zajęcia szkoleniowe dla szkolnych mediatorów. Podczas Kongresu nasza praca została zauważona i nagrodzona. Ja otrzymałam tytuł „Koordynatora Klubów Mediacji Rówieśniczych” , a tytuł „Sternik Porozumienia” otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej: Agata Kwaśnik, Martyna Skowrońska, Bartłomiej Ungiert, Jakub Piórek. Wymienieni otrzymali odpowiednie certyfikaty.
25 maja 2018r. 9-osobowa grupa mediatorów uczestniczyła w I Kongresie Mediatorów Rówieśniczych i IV Mediatorów Szkolnych w Ustrzykach Dolnych. Nasza grupa przygotowała symulację „Mediacji rówieśniczej” dla uczestników programu. Aktywnie uczestniczyła w całodziennym spotkaniu.
Na nowej stronie szkoły przygotowaliśmy zakładkę „Mediacje”, która jest systematycznie aktualizowana. Znajdują się tam nasze dokumenty, materiały mediacyjne plan pracy, aktualności – sprawozdania z naszej pracy oraz przykładowe filmiki symulacje, zdjęcia ze spotkań edukacyjnych. Chcąc zapoznać z naszą pracą jak najszersze kręgi społeczności szkolnej i nie tylko piszemy artykuły do prasy lokalnej. Osiągnięcia naszej grupy umieszczamy na stronie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie w zakładce MEDIACJE.
Opiekun: mediator szkolny Halina Mianowska
Solina 11-13.2018r. klasy 7b i 3cG
Uczniowie spędzali czas grając w piłkę nożną, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, piłkę siatkową, koszykówkę. Pływali na basenie a także w jeziorze Solińskim. Pływali rowerkami wodnymi. Zwiedzili zalew Soliński płynąc statkiem i śpiewając szanty. Dzień zaczynali od zaprawy ruchowej na brzegu jeziora. Zajęcia odbywały się pod opieką pani Lucyny Blicharz, Marka Krogulca, Eugeniusza Sito.
Czekoladowe szaleństwo pierwszaków
Na początku czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Rzeszowa. Swoje spotkanie z miastem zaczęliśmy od Fabryki Czekolady „Coco de Mer”, gdzie mieliśmy możliwość obserwowania, jak wygląda praca cukierników i proces wykonywania pralinek o różnych kształtach. Wzięliśmy też udział w warsztatach, podczas których poznaliśmy historię powstania czekolady i mieliśmy możliwość jej degustacji. Następnie samodzielnie odlewaliśmy i ozdabialiśmy swoją słodką tabliczkę oraz malowaliśmy rysunki czekoladą z rękawa cukierniczego. Za wzorową postawę i zaangażowanie nagrodzono nas wszystkich dyplomami. Kiedy nasze arcydzieła chłodziły się w lodówkach do woli hasaliśmy w centrum zabaw. Z tym miejscem naprawdę trudno się było rozstać!!!
Kolejnym punktem wycieczki był spacer piękną ulicą 3 Maja. Nasza wędrówka zakończyła się przy grających fontannach, przy których chłodziliśmy się wodą w ten upalny dzień. Pobyt z pobliskiej pierogarnii zaspokoił nasze apetyty i z pełnymi brzuchami ruszyliśmy zwiedzać Podziemną Trasę Turystyczną. Przebiega ona pod kamienicami oraz płytą Rynku. Można było zobaczyć średniowieczne mury, ślady pożarów, pozostałości żelaznych krat, kilkusetletnie cegły oraz różne wystawy tematyczne. Przewodnik w ciekawy sposób przekazywał informacje na temat rozwoju handlu i codziennego życia dawnych mieszkańców Rzeszowa.
Wyposażeni w dużą dawkę wiedzy i nowe umiejętności zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domu. To był udany dzień dla pierwszoklasistów.
Wychowawczynie klas pierwszych
Matematyczne Asy z trzeciej gimnazjalnej klasy!!!
DODATKOWA PRACA - POPŁACA, czyli podsumowanie osiągnięć matematycznych uczniów klas III gimnazjum
LUDWIK HANICOTTE
- Laureat Olimpiady Przedmiotowej z matematyki,
- Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpus” sesja: jesienna, zimowa i letnia ( corocznie),
- I miejsce i tytuł „Mistrza Logicznego Myślenia” w powiatowym konkursie „Jeden z dziesięciu” w roku szkolnym 2016/2017,
- Finalista VI Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”,
- Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny (corocznie),
- II miejsce w IV edycji „Meczów Matematycznych”,
- II miejsce w Powiatowym Konkursie „Ekonomia na wesoło”,
- III miejsce w Międzypowiatowym Konkusie „Mądra Sowa”,
- V miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Matematycznym Mathematical Marathon 2018.
EMILIA RZĄSA
- Laureatka Olimpiady Przedmiotowej z matematyki,
- Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpus” sesja: jesienna, zimowa i letnia (corocznie),
- V miejsce w Międzypowiatowym Konkusie „Mądra Sowa”,
- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny,
- V miejsce w Międzypowiatowym Konkusie „Mądra Sowa”,
- V miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Matematycznym Mathematical Marathon 2018.
KONRAD SITKO
- Finalista Olimpiady Przedmiotowej z matematyki,
- Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpus” sesja: jesienna, zimowa i letnia (corocznie),
- Finalista VI Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”,
- Wyróżnienie i wynik bardzo dobry w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny (corocznie),
- II miejsce w IV edycji „Meczów Matematycznych”,
- II miejsce w Powiatowym Konkursie „Ekonomia na wesoło”,
- IV miejsce w Międzypowiatowym Konkusie „Mądra Sowa”,
WERONIKA KWIECIEŃ
- Finalistka Olimpiady Przedmiotowej z matematyki,
- Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpus” sesja: jesienna, zimowa i letnia (corocznie),
- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny (corocznie),
- Nagroda specjalna za Quiz Kahoota z zakresu ekonomii w Powiatowym Konkursie „Ekonomia na wesoło”,
- II miejsce w IV edycji „Meczów Matematycznych”,
- V miejsce w Międzypowiatowym Konkusie „Mądra Sowa”,
DOMINIK CZACHOR, WOJCIECH RZĄSA, MIKOŁAJ GOŁĘBIOWSKI – Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady (sesja zimowa i wiosenna)„Olimpusa”,
DOMINIK CZACHOR- II miejsce w Powiatowym Konkursie „Ekonomia na wesoło”,
DOMINIKA KICIŃSKA – Nagroda specjalna za Quiz Kahoota z zakresu ekonomii w Powiatowym Konkursie „Ekonomia na wesoło”,
OLGA MISZCZAK - Nagroda specjalna za Quiz Kahoota z zakresu ekonomii w Powiatowym Konkursie „Ekonomia na wesoło”,
ALICJA BLICHARZ, WIKTORIA WOŹNIAK – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur”.
PATRYCJA KĘDZIOR - V miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Matematycznym Mathematical Marathon 2018.
Wszystkim swoim uczniom – tym nagrodzonym i tym, którym mimo ciężkiej pracy nie udało się osiągnąć nagrody lub wyróżnienia, bardzo serdecznie gratuluję. Mam nadzieję, że w następnym roku już w nowych szkołach nie zabraknie Wam zapału i chęci do podejmowania pracy dodatkowej i rozwijania swoich umiejętności oraz pasji. Powodzenia!
Żywe obrazy w gimnazjum
Na jednej z ostatnich już w tym roku szkolnym lekcji plastyki w klasie III a i III b gimnazjum uczniowie przedstawili wybrane dzieła sztuki z różnych epok. Formą prezentacji był „żywy obraz’’. Przedstawieni autorzy i ich dzieła to min.: Leonardo da Vinci „Św. Anna Samotrzecia”, Edouard Manet „Śniadanie na trawie”, Rembrandt „Lekcja anatomii doktora Tulpa”, Gustave Courbet „Kamieniarze”, Alfons Mucha „Cztery pory roku”, Jean Francois Millet „Kobiety zbierające kłosy”. Uczniowie przygotowali swoje prezentacje z dużą dbałością o rekwizyty, stroje, a szczególnie wcielenie się w rolę postaci przedstawianych
na obrazie.Żywe obrazy znane już w XIX w. mogą też być dziś dla uczniów naprawdę dobrym sposobem na przeżywanie sztuki i bliższe spotkanie z dziełami znanych twórców.
Konkurs matematyczny o tytuł „Mądrej Sowy”
W dniu 05.06.2018. odbył się konkurs matematyczny o tytuł „Mądrej Sowy”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Majdanie Królewskim. Konkurs adresowany był do uczniów klas II i III gimnazjów. Jego celem było zgłębienie wiedzy matematycznej oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych. Ważne były nie tylko posiadane wiadomości, ale przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia. Konkurs składał się z jednej części do którego uczniowie przystępowali indywidualnie. Nasze gimnazjum reprezentowało 4 wspaniałych matematyków z klasy IIIa: Emilka, Weronika, Ludwik i Konrad. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności matematycznych oraz porównania się z innymi uczestnikami konkursu. I oczywiście uzyskali wysokie lokaty:
Ludwik Hanicotte III miejsce,
Konrad Sitko IVmiejsce,
Emilka Rząsa i Weronika Kwiecień V miejsce.
Gratulacje!!!
IV Powiatowy Konkurs Twórczości Patriotycznej „Wolna i niepodległa”
10 czerwca 2018r. na rynku w Kolbuszowej odbyły się uroczystości upamiętniające 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wręczono również nagrody i wyróżnienia w IV Powiatowym Konkursie Twórczości Patriotycznej „Wolna i niepodległa”.
W kategorii plastycznej nagrody zdobyły uczennice z naszej szkoły-
I miejsce – Dominika Czaja z klasy III a gimnazjum, a II miejsce- Julia Preneta z klasy III b gimnazjum.Serdecznie gratulujemy!
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji z Rzeszowa
W dniu 07.06.2018r. klasy czwarte brały udzial w lekcji prowadzonej przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji z Rzeszowa. Uczniowie zapoznali sie z problematyka osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Dodatkowo zobaczyli techniki przemieszczania sie na wózku oraz nabyli umiejętność podnoszenia osoby niepelnosprawnej gdy ta się przywróci. Wszyscy mieli możliwość samodzielnego poruszania się na wózku, pokonywania toru przeszkód oraz jazdy w terenie.
Anna Matejek
Gminny Konkurs „Matematyczne potyczki”
Dnia 6 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs „Matematyczne potyczki”. W zmaganiach uczestniczyło 16 uczniów klas 5, ze SP nr 1, SP nr 2, SP Werynia i SP Widełka.
Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele matematyki naszej szkoły. Każdy uczeń rozwiązywał zadania w następujących kategoriach: krzyżówka matematyczna, rachmistrz, zadania testowe. Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Pierwsze trzy miejsca zajęli nasi goście ze SP nr 2 z Kolbuszowej, najlepszym z naszych piątoklasistów okazał się Maciej Sudoł zajmując 4 miejsce. Gratulujemy!
Pozostałym uczestnikom wręczono również upominki i podziękowania za udział w konkursie.
Imprezę uświetnił spektakl edukacyjny pt „Matematyka w świecie muzyki” , którego pomysłodawcą i autorem jest p. Halina Mianowska.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!
Wolontariusze na Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Piosenka jest dobra na wszystko" 05-06.06.2018r
Wolontariusze z SP nr 1 w Kolbuszowej pomagali w koordynowaniu przebiegu Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Piosenka jest dobra na wszystko", który odbył się 5 i 6 czerwca 2018r. na terenie Fundacji na Rzecz Kultury i Sportu w Kolbuszowej.
Festiwal oficjalnie rozpoczął się o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Specjalnych w Kolbuszowe Dolnej, następnie od godzinie 11.30 do 14.00 trwały przesłuchania konkursowe już na terenie Fundacji na Rzecz Kultury i Sportu w Kolbuszowej. W drugi dzień festiwalu odbył się Koncert Galowy zwycięzców, na którym zostały również wręczone dyplomy i nagrody. W tych dniach naszym wolontariuszom zostały przydzielone odpowiednie zadania związane głównie z pomocą dzieciom niepełnosprawnym oraz różne inne działania niezbędne w prawidłowym przebiegu imprezy.
Serdecznie dziękujemy!!!
Koordynatorki SKW - Izabela Syniec i Marta Potępa
Uczniowie klasy II a i II b gimnazjum kontra łamigłówki
29 maja br. uczniowie klasy II a i b gimnazjum wybrali się do Rzeszowa. Ich celem była Exitmania Escape Room. Tu podzieleni na pięcioosobowe zespoły mieli okazję wykazać się kreatywnością, logicznym myśleniem oraz współpracą w grupie. Do ich dyspozycji czekały trzy pomieszczenia: „Szpital psychiatryczny”, „Zaczarowany las” i „Pokój arabski”. Uczniowie musieli rozwiązać czekające w pokojach zagadki i łamigłówki, aby w finale odnaleźć klucz do drzwi i wydostać się z pomieszczeń. Zadanie okazało się trudne. Ruchome ściany, zadania logiczne, wrażenia sensoryczne, zamknięte skrzynie, zaszyfrowane kłódki tym razem okazały się nie do pokonania. Nikomu bez pomocy nie udało się rozwiązać wszystkich zadań i w przewidzianym czasie odnaleźć klucz do drzwi wyjściowych. Jednak to spowodowało, że młodzież nabrała apetytu, aby znów udać się w takie miejsce. Uczniowie skorzystali też z innych atrakcji, jakie oferuje Rzeszów. W Muzeum Okręgowym obejrzeli wystawę klocków LEGO. Zachwycali się ogrodami bernardyńskimi. Ponieważ dzień był niezwykle słoneczny nie omieszkali ochłodzić się przy fontannach
IX POWIATOWY KONKURS CHEMICZNY - „Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT”
W dniu 06.06.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. K.K.Baczyńskiego odbył się IX Powiatowy Konkurs Chemiczny - „Z chemią za pan brat”, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły:
Louis Hanicotte – klasa IIIaG
Emilia Rząsa – klasa IIIaG
Celem powyższego konkursu była przede wszystkim popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat chemii, docenianie wytrwałości uczniów, którzy są pasjonatami tego przedmiotu oraz rozwijanie umiejętności wykonywania i dokumentowania przeprowadzanych doświadczeń.
W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły z klas II i III gimnazjum powiatu kolbuszowskiego.
Uczniowie najpierw przystępowali do części teoretycznej - rozwiązując test obejmujący wiadomości i umiejętności z zakresu chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej objętej programem nauczania w gimnazjum. W drugiej części – praktycznej uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne i je dokumentowali poprzez właściwy rysunek, obserwacje i wnioski. Suma punktów z obu części była wynikiem końcowym. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, a najlepsi nagrody książkowe.
Należy podkreślić, że poziom był bardzo wyrównany gdyż różnice między miejscami to 1pkt. Nasz zespół zajął 3 miejsce. Należy podkreślić fakt, że wśród uczniów powiatu biorących udział w chemicznych zmaganiach wiedzowych było 2 laureatów i 1 finalista Kuratoryjnego Konkursu Chemicznego. Nasi uczniowie mieli więc niełatwe zadanie, z którego bardzo dobrze się wywiązali.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - nauczyciel chemii – Magdalena Kadłubiec
Kangur Matematyczny – wyniki
Dnia 15 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. W tym roku w konkursie wzięło udział 80 uczniów „jedynki” lubiących matematyczne zadania i łamigłówki. A oto wyniki:
Wynik bardzo dobry uzyskała uczennica z klasy 1c SP IGNATYUK GABRIELA
Wyróżnienia uzyskało 7 uczniów:
CZACHOR BARTLOMIEJ z klasy 3c SP
ERYK WOJCICKI z klasy 4a SP
HANICOTTE LOUIS z klasy 3a GIMN.
RZASA EMILIA z klasy 3a GIMN.
SITKO KONRAD z klasy 3a GIMN.
BLICHARZ ALICJA z klasy 3b GIMN.
WIKTORIA WOŹNIAK z klasy 3b GIMN.
Gratulacje !!!
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności