Festyn Rodzinny 2018
26 maja na terenie naszej szkoły odbył się po raz kolejny Festyn Rodzinny. Ta impreza od paru lat na stałe zagościła w kalendarzu imprez szkolnych. W tym roku festyn współorganizowali z nami Zarząd Osiedla Nr 3 oraz Lech Poznań Football Academy. Słoneczny dzień sprzyjał spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, toteż gościliśmy sporą liczbę mieszkańców Kolbuszowej. Oczywiście obecni również byli nasi uczniowie wraz z rodzicami, którzy czynnie wspierali to przedsięwzięcie oraz pracownicy szkoły. A co działo się podczas imprezy? Otóż atrakcji było tak wiele, ze każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podziwialiśmy występy uczniów naszej szkoły oraz mażoretek z Majdanu Królewskiego, a także koncert w wykonaniu uczniów PSM. Odbyły się również rozgrywki sportowe. Dzieci korzystały z trampolin, kul wodnych i zjeżdżalni. Wcielały się w ulubionych bohaterów bajkowych i filmowych dzięki farbom i umiejętno
Warsztaty biologiczno chemiczno – informatyczne
28.05.2018r. klasy IIIaG, IIIbG, IIIcG wraz z opiekunami: p. Barbarą Warchoł, p. Martą Potępą oraz p.Magdaleną Kadłubiec uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych w specjalistycznych pracowniach Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej.
Należy dodać, że nasi uczniowie korzystają z takiej formy edukacji już drugi rok i nadal cieszy się ona ich wielkim uznaniem.
Świetliczaki przyjaźnią się z książką
25.05.2018r.r. najmłodsze Świetliczaki naszej szkoły odwiedziły Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kolbuszowej. Większość z nich znalazła się w tym miejscu po raz pierwszy. Dzieci zostały zaproszone do oddziału przeznaczonego dla młodych czytelników. Celem wizyty było przekazanie maluchom podstawowych informacji dotyczących książki i biblioteki. W trakcie zajęć prowadzonych przez panie bibliotekarki dzieci dowiedziały się czym różni się biblioteka od księgarni, oraz dlaczego warto stać się czytelnikiem i systematycznie czytać książki. Poprzez zabawę zawierającą szereg elementów edukacyjnych, Świetliczaki poznały główne zasady poszanowania książek i korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Liczne konkurencje wzbudziły duże emocje i zachęciły do odwiedzania tego magicznego miejsca. Dzieci mogły też samodzielnie wędrować między regałami i poszperać na półkach z księgozbiorem. Mogły
Moje wrażenia po wizycie wolontariuszy AIESEC w naszej szkole
Goszcząc obcokrajowców, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy oraz mieliśmy okazję poznać pożyteczne techniki sprawnego uczenia się. Rozmawialiśmy w języku angielskim, dzięki czemu udowodniliśmy sobie, że wiedza zdobywana przez lata nauki nie poszła na marne.
Niektórzy z nas mieli również możliwość oprowadzenia wolontariuszy po Kolbuszowej. Mogliśmy się podzielić najciekawszymi wydarzeniami z historii naszego kraju i naszej małej ojczyzny – Kolbuszowej. Goście natomiast pokazali nam, że inne kultury, religie, czy rasy nie są wcale takie obce i dziwne. Po szczerej rozmowie z otwartymi, pozytywnie nastawionymi ludźmi, przestaje się w nich widzieć kogoś innego, nietutejszego – a dostrzega się ludzi takich jak my. Różnimy się, ale możemy znaleźć wspólny język i zapoznać się nawzajem - wystarczy się odważyć i być otwartym na innych!
Indie i Algieria już nie takie obce- wolontariusze z AIESEC w SP nr 1 w Kolbuszowej!
W maju nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym AIESEC największej organizacji studenckiej na świecie, która w 126 krajach zrzesza 90.000 członków.
W ramach tego projektu w dniach od 07.05.2018r. do 20.05.2018r. w SP nr 1 w Kolbuszowej gościliśmy dwóch wolontariuszy: Amaana Khan z Indii oraz Fayssala Menia z Algierii. Wolontariusze mogli w naszej szkole prowadzić w języku angielskim warsztaty o kulturze w swoich krajach. Celem realizacji projektu edukacyjnego AIESEC było otworzenie młodych ludzi na drugiego człowieka, przełamanie barier kulturowych oraz zmotywowanie naszych uczniów do nauki języków obcych. Językiem porozumiewania się, zarówno na zajęciach jak i podczas wspólnych posiłków, na wycieczkach, przerwach i innych spotkaniach integracyjnych, był język angielski, dzięki czemu uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności językowe.
3 miejsce chłopców
21.05.2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej chłopców, które odbyły się na stadionie w Kolbuszowej. Zajęli trzecie miejsce uzyskując 950 punktów. Skład drużyny: Posłuszny Kamil (bieg na 100m), Rząsa Wojciech (bieg na 100m), Skowroński Krzysztof (bieg na 100m), Guźda Szymon (bieg na 300m), Winiarski Jakub (bieg na 300m), Stachurski Jakub (bieg na 300m), Wargacki Tomasz (bieg na 1000m), Zuber Mateusz (bieg na 1000m), Lubach Mateusz (rzut oszczepem), Przybyło Tomasz (rzut oszczepem), Kapusta Kacper (pchnięcie kulą), Mytych Mateusz (pchnięcie kulą), Szatkowski Przemysław (pchnięcie kulą) Snopkowski Tomasz (skok w dal) Lęśniowski Wiktor (skok w dal). Opiekun Eugeniusz Sito
Srebro dla naszych dziewczyn
23 maja odbyły się ostatnie w tym roku Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej na stadionie CWKS "Resovia" w Rzeszowie. Był to Finał Wojewódzki w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Na starcie stanęły 43 zespoły w kategoriach dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Cisek Zuzanna (skok w dal), Puzio Oliwia (skok w dal), Sara Augustyn (skok w dal), Niemczyk Magdalena (bieg na 100m), Jamróz Karolina (bieg na 100m), Julia Ozimek (bieg na 100m), Kuczyńska Oliwia (pchnięcie kulą), Draus Aleksandra (pchnięcie kulą), Antkiewicz Natalia (300m), Orzech Gabriela (300m), Rogalińska Alicja (300m), Blicharz Alicja (bieg na 600m), sztafeta 4x100m (Jamróz Karolina, Antkiewicz Natalia, Ozimek Julia, Niemczyk Magdalena). Niestety, nie wszystkie zawodniczki, które wywalczyły finał wojewódzki w eliminacjach powiatowych, mogły wziąć w nim udział ze względu na nabyte kontuzje.
KAMISHIBAI
Dnia 21.06.br Panie Anna Bryk i Agnieszka Stawarz – pracujące w Bibliotece Pedagogicznej w Kolbuszowej – przeprowadziły w naszej szkole spotkanie czytelnicze z wykorzystaniem „Teatru Obrazkowego KAMISHIBAI” . Uczniowie klas: IIIc, grupa uczniów z klas IV-ych oraz dzieci odziału ”0” wysłuchały bajek: „Groszki”, „Paluszki”, Mój przyjaciel Kemushi”, Legenda o Skarbniku”, „Rower Walentynki”, „Trzeba będzie…”. W klasie Ic Panie przeprowadziły warsztaty z udziałem teatrzyku obrazkowego. Pani Agnieszka zaczęła czytać bajkę pt: „Szukając Marudka”, ale pojawił się znak zapytania i od tego momentu dzieci samodzielnie miały wymyśleć i narysować zakończenie bajki, a następnie zaprezentować go przy pomocy teatrzyku KAMISHIBAI. Było wiele pomysłów, śmiechu i dobrej zabawy.
Wycieczka klas czwartych
Oceanarium, Park Linowy, Park Miniatur, Zagroda Brzozowa oraz Dąb Bartek- takimi atrakcjami mogliśmy cieszyć się podczas wycieczki do Świętokrzyskiej Polany w dniu 21 maja. Największą atrakcją okazało się Oceanarium, w którym poznaliśmy nowe, egzotyczne gatunki ryb. Sporo emocji czekało na nas także w Parku Linowym, gdzie mogliśmy wykazać się sprawnością i sprytem. Mieliśmy także okazję zobaczyć miniatury najpiękniejszych zabytków Ziemi Kieleckiej. Dbałość o szczegóły i misterność wykonania zachwycały nas na każdym kroku. W Zagrodzie Brzozowej spotkaliśmy Wacława- niepokornego baranka, kilka owieczek, świnki i króliczki. Zwierzaki żywiołowo reagowały na dźwięk otwieranych kapsułek z karmą. W drodze powrotnej odwiedziliśmy staruszka Bartka. To naprawdę sędziwy i dostojny dąb, liczy sobie już około 700 lat. Z wycieczki wracaliśmy zmęczeni , ale zadowoleni, z naszych plecaków wyzierały
Spichlerz, gimnazjaliści i Szekspir
19 maja br. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w premierze teatralnej, która miała miejsce na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Był to spektakl na podstawie komedii Williama Szekspira pt. „Wieczór Trzech Króli” w reżyserii Grzegorza Wójcickiego i w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Dzięki młodym aktorom widzowie stanęli się świadkami przezabawnej intrygi miłosnej wypełnionej przebierankami i subtelnymi nawiązaniami do współczesności.
Zielona szkoła w Paryżu
W dniach 14 – 19 maja uczniowie naszej szkoły wyjechali na zieloną szkołę do Paryża.
W czasie pobytu w stolicy Francji uczestnicy wycieczki zwiedzali sławne zabytki historyczne (Wyspa la Cité z Katedrą Notre-Dame i Placem Jana Pawła II, Dzielnica Łacińska, Panteon, Sorbona, Pałac i Ogrody Luksemburskie, Opera Garnier, Muzeum Luwr, Pałac Królewski w Wersalu, Bazylika Sacré Coeur, Cmentarz Père-Lachaise, Katakumby Paryskie, Łuk Triumfalny, Ogrody Tuileries, Ogród Luksemburski) oraz dzieła architektury współczesnej (m.in. Wieża Eiffla, dzielnica La Défence, Opera Bastille, Centrum Pompidou). Spacerowali uliczkami Paryża obserwując życie i zwyczaje mieszkańców Paryża, podziwiali piękne widoki podczas wieczornego rejsu statkiem po Sekwanie oraz panoramę całego miasta ze szczytu wieży Eiffla. Mieli też okazję zastosować w praktyce znajomość języka francuskiego.
Spotkanie z pisarzem
Dnia 10 maja 2018r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej, miała przyjemność gościć niezwykłą osobę – Andrzeja Grabowskiego – Kawalera Orderu Uśmiechu - poetę, prozaika, autora wielu książek dla dzieci i młodzieży m.in: „Zabajne wakacje”, „Bajkowisko”, „Hilary, Zulek i ruskie pierogi”, „Jak mistrz Twardowski uratował Kraków” , „Powrót smoka” czy najbardziej znanej „Przygody Skrzata Wiercipiętka”.
"Nasza młodzież w Paryżu - relacja na żywo"
Uczniowie naszej szkoły w dniach 14.-19.05.2018 r. w ramach wyjazdu do Paryża poznają zabytki tego miasta, a przede wszystkim propagują historię Polski i 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj występując w szkole polskiej w Paryżu. Występ został uwieczniony na filmie zamieszczonym na Facebooku. Poniżej zamieszczamy list gratulacyjny od władz szkoły.
MATEMATYKA W ŚWIECIE MUZYKI
Do programu „Edukacja Inspiracja” zaprosił mnie mój uczeń Daniel Sobczyk , którzy odegrał w moim życiu rolę inspiratora, rozbudził kolejne zainteresowania i zachęcił do działania. Daniel - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Lublinie jest stypendystą programu Edukacyjnej Fundacji im. Prof. Romana Czerneckiego EFC „Marzenie o Nauce”.
Wyniki konkursu i quizu językowego
Znamy już wyniki konkursu „Mistrz Poprawnej Polszczyzny”
I miejsce i uzyskał tytuł „ Mistrza Poprawnej Polszczyzny” oraz zdobył pióro Dyrektora Szkoły – Ludwik Hanicotte (kl. III a gim.)
II miejsce – Monika Margańska (kl. III a gim.),
Martyna Ragan (kl. II c gim.)
III miejsce – Patrycja Kędzior (kl. III a gim.),
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Tworząc Lapbook – czyli „książkę na kolanach” oraz wykazując się rozległą wiedzą historyczną w zorganizowanym konkursie, uczniowie naszej szkoły upamiętnili 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Lapbook ma formę rozkładanej książeczki lub interaktywnej teczki pełnej kieszonek, zakładek, mapek, karteczek i schowków. Pomysłowi uczestnicy konkursu włożyli tam przeróżne informacje związane z tematem: Konstytucja 3 Maja. Były to rysunki, zagadki, rebusy, schematy, mapy, osie czasu – czyli wszystko i dowolnie rozplanowane, a jedynym ograniczeniem była pomysłowość i fantazja. Tworząc lapbooki, uczniowie wykazali się wyobraźnią i inwencją twórczą.
Seanse filmowe
No i doczekaliśmy się.... Na czwarty już seans filmowy z projektu Kino Szkoła pojechaliśmy 25 kwietnia. Obejrzeliśmy film "Ania z Zielonego Wzgórza" (Kanada 2016r). Film może typowo dla dziewcząt, ale o uczuciach, bo to właśnie uczucia i im towarzyszące emocje były tematem spotkania. Prelekcję, która jak zwykle była wprowadzeniem do tematu poprowadził dr Adam Andrusek, socjolog i psycholog z Katowic. O wrażeniach, emocjach i naszych spostrzeżeniach z filmu będziemy jeszcze rozmawiać na godzinie wychowawczej z pedagogiem szkolnym. Bardzo szybko upłynął miło spędzony czas w kinie. Następna i niestety ostatnia już projekcja filmu w czerwcu. Jak zwykle czekamy z niecierpliwością.
Świetlicowe laboratorium małego chemika
27.04.2018r. świetlica szkolna zamieniła się w mini laboratorium. Najmłodsze Świetliczaki brały udział w eksperymentach i doświadczeniach chemicznych, które przygotowała dla nich i poprowadziła pod opieką wychowawczyń starsza koleżanka z klasy VI. Maluchy miały możliwość poznawania tajników chemii i odkrywania różnych, ciekawych substancji, także tych znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Poprzez ich mieszanie otrzymywały nowe substancje, obserwowały zachodzące reakcje, zmiany ich kolorów i zapachów, poprzez zabawę ucząc się i poznając nieprzewidywalne reakcje oraz ciekawe zjawiska. Zajęcia okazały się szczególnie interesujące, gdyż dzieci wszystkie eksperymenty mogły wykonać samodzielnie.
Świetliczaki świętują Dzień Książki
27.04.2018r.. Świetliczaki odwiedziły Księgarnię „NOVA” w Kolbuszowej. Okazją do tego niecodziennego spotkania był obchodzony 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Ta wyjątkowa wizyta miała na celu promocję książki i czytelnictwa wśród najmłodszych. Pracownice oprowadziły dzieci po wnętrzu księgarni, opowiedziały o swoich obowiązkach, wyjaśniły w jaki sposób poustawiano książki na półkach, oraz czym kierować się przy wyborze literatury dziecięcej. Świetliczaki mogły pooglądać interesujące je książeczki, wymienić się uwagami na temat książek, a w kąciku czytelnika przeczytać fragmenty bajek i pokolorować wybrane przez siebie kolorowanki. Dzieci uczestniczyły w mini quizie zorganizowanym przez panie, odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki tematyczne. Wszystkie otrzymały nagrody w postaci zakładek do książek, kalendarzy oraz książeczki do świetlicowej bibliote
VIII Powiatowy konkurs języka niemieckiego „DEUTSCH MACHT SPAβ”
Dnia 25 kwietnia 2018r. nasza szkoła razem z LO w Kolbuszowej organizowała VIII Powiatowy konkurs języka niemieckiego „DEUTSCH MACHT SPAβ”. Patronat honorowy sprawowali Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś i Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba oraz Stowarzyszenie Współpracy z zagranicą „Kolbuszowa bez Granic”.
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 22.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych