• Porady dla ucznia

• Zachęcam do lektury J

Uczniom klas młodszych polecam dziś dwie książki:

„Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham”

W tej książce rodzice i dzieci znajdą wzruszającą historię o miłości, proste sposoby na opowiadanie o swoich uczuciach i piękne ilustracje.

A było to tak:

Kiedy przyszła pora na sen Mały Brązowy Zajączek chwycił Dużego za bardzo długie uszy. Chciał, żeby Duży Brązowy Zając usłyszał każde jego słowo.

- Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham – powiedział . (…) Kocham cię jak stąd do księżyca – wyszeptał i zamknął oczy. (…) - A ja ciebie kocham jak stąd do księżyca … … I Z POWROTEM.

„Zielone piórko Zbigniewa, Skarpetki kontratakują!”

Książka przedstawia kolejne losy odważnych i ciekawych świata Skarpetek. Wspólne czytanie przygód małych bohaterek zapewni całej rodzinie udane popołudnie lub wieczór. Może po przeczytaniu tej książki troszkę inaczej popatrzycie na swoje skarpetki, które zawsze się gubią. Może wymyślicie im kolejne przygody.

Dziś chcemy polecić Państwu twórczość Begony Ibarroli, hiszpańskiej psycholog i pedagog.
              Jej książki dla dzieci i poradniki dla rodziców cieszą się ogromną popularnością.

"Bajkiktóre uczą, jak być szczęśliwym" otwierają cykl trzech zbiorów opowiadań rozwijających inteligencję emocjonalną u dzieci. Sympatyczni bohaterowie bajek ukazywani są w sytuacjach, dzięki którym dzieciom łatwiej jest zrozumieć i przyswoić określone umiejętności i postawy.

W „Bajkach, które pomagają odkrywać talenty” każdy rozdział zawiera dwa opowiadania, a opisane sytuacje pomagają zwrócić uwagę na różnorodne uzdolnienia ich bohaterów.

Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych” zamykają cykl. Każdy rozdział dotyczy innej wartości i opisuje dwie przygody sympatycznego bohatera, małego Indianina z Amazonii. Uczą one, jak postępować w kontaktach z innymi: zarówno z przyjaciółmi, jak i z obcymi.

We wszystkich trzech książkach utworom dla dzieci towarzyszą wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych rozmów, zajęć i zabaw.

• ul. Kościuszki 1
            36-100 Kolbuszowa