• ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

       W piątek 20 paździenika uczniowie klas 0-4 mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji przyrody zorganizowanej przez Agencję Impresaryjno-Artystyczną „Klaps Art” z Krakowa. Tematem zajęć razem były – WĘŻE, a opowiadał o nich właściciel prywatnej, okazałej kolekcji. W czasie godzinnego spotkania uczniowie usłyszeli wiele ciekawych informacji o gadach. Dowiedzieli się co to jest „wylinka”, czym odżywiają się węże, jak są zbudowane, jaką osiągają długość oraz jak zachowują się w środowisku naturalnym. Każdy miał okazję z bliska obejrzeć, a nawet dotknąć zwierząt, które niejednokrotnie budzą lęk.

      • ,,Po owocach ich poznacie"

       W dniu 17.10.2023 uczniowie naszej szkoły Tomasz Mroczek i Piotr Jadach wraz z opiekunem wzięli udział w uroczystościach, które odbyły się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, a które są kontynuacją części akcji ,,Po owocach ich poznacie". Celem tej akcji jest uczynienie z drzewa jabłoni symbolu pamięci o Polakach ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, w tym szczególności błogosławionej rodziny Ulmów.

      • Plebiscyt Edukacyjny 2023

       Nasza Szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023.​​​​​​​

       Ponadto nominację do nagrody otrzymała dyrektor Dorota Rabczak oraz pracujący w szkole nauczyciele: Beata Kobylarz, Ilona Iwaniak, Barbara Jabłońska, Barbara Mazur, Małgorzata Mroczek i Magdalena Chudzik.

      • Konkurs z okazji Dnia Nauczyciela

       W piątek 13 października nastąpiło roztrzygnięcie konkursu z okazji Dnia Nauczyciela na portet ulubionego nauczyciela (klasy 1-3) oraz wiersz o swoim ulubionym nauczycielu (klasy 4-8). Wszystkie prace konkursowe były wspaniałe, bardzo ciężko było wybrać te najlepsze. Ostatecznie jury wybrało 10 portretów oraz 7 najciekawszych wierszy. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali zaś słodkie upominki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! :)

      • Rodzinna integracja w klasie 1b

       Korzystając z pięknej pogody 2 października uczniowie klasy Ib wraz z rodzicami zorganizowali ognisko na kolbuszowskim stadionie. Impreza rozpoczęła się od gier i zabaw, w których chłopcy i dziewczynki łowili na wędkę metalowe pokrywki, grali w piłkę, robili stworki z balonów, brali udział w wyścigach w workach oraz przeciągali linę. W ostatnią konkurencję włączyli się czynnie wszyscy rodzice.

      • Wycieczka do Sandomierza

       9 października klasy IIIc i IVa uczestniczyły w wycieczce do Sandomierza. Program wycieczki był bardzo napięty. Wraz z przewodnikiem uczniowie zaczęli od wyjścia w Góry Pieprzowe. Atrakcją okazał się rejs statkiem po Wiśle. A historię miasta opowiedział przewodnik w Podziemnej Trasie Turystycznej. Następnie zwiedzili zbrojownię i przymierzali stroje rycerskie z różnych epok. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach panorama Sandomierza oglądana z Bramy Opatowskiej. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na spacer po Starówce i Małym Rynku. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczestnicy wyjazdu wrócili do domu.

      • Sprzątanie Świata 2023

       W tym roku obchodzimy jubileusz trzydziestolecia Akcji Sprzątanie Świata w Polsce. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Sprzątanie Świata łączy ludzi”. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska, takich jak uporządkowania okolicy, stosowanie selektywnej zbiórki odpadów i edukację młodego pokolenia.

      • Dyskoteka klas 8 z okazji "DNIA CHŁOPAKA"

       Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, dziewczęta z klasy 8a i 8b zorganizowały 28 września dyskotekę z poczęstunkiem, a przy okazji postanowiły wybrać chłopaka idealnego. Sześciu odważnych chłopaków przystąpiło do zawodów. Pierwsza konkurencja, to konkurs wiedzy wszelakiej. Lekko nie było. Ale schody dopiero miały się zacząć, bo drugie zadanie, to rozpoznawanie i nazywanie kosmetyków. Te wszystkie maskary, podkłady i błyszczyki… Tragedia! Uff, jakoś poszło. Czas na konkurencję zręcznościową: obieranie ziemniaków na czas. Niektórzy z naszych kandydatów to prawdziwe maszyny obierające. I konkurencja najważniejsza, decydująca o wyniku - przenoszenie dziewczyny na rękach. Technika dowolna. START! Udało się każdy z naszych wspaniałych mężczyzn sprawnie przeniósł koleżankę. Jury uznało, że wszyscy są zwycięzcami! A potem ruszyliś

      • Dzień Chłopaka w IV a

       Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka w dniu 27 września klasa IV a z wychowawczynią wybrała się do McDonalda. Wszystkim dopisywał dobry nastrój, a po skonsumowaniu ulubionych zestawów i deserów uczniowie postanowili spalić trochę kalorii na placu zabaw. Wszyscy zaliczyli również obowiązkowy punkt programu – zjeżdżalnię.

      • "Literatura bawi w mieście nad Nilem".

       21.09.2023 uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach literackich w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej w ramach realizowanego projektu "Literatura bawi w mieście nad Nilem". Prowadząca warsztaty, Joanna Jagiełło jest znaną autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pisarką wielokrotnie nagradzaną, m.in. w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren i przez Polską Sekcję IBBY.

      • Akcja "Sprzątanie świata"

       25 września klasy 4a, 4b i 4c wzięły udział w akcji "Sprzątanie świata". Już z samego rana uczniowie zebrali się w "Białkówce" gdzie spotkali się z panem leśniczym i odbyli lekcję ekologii. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali specjalne worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Dzieci nie tylko zebrały śmieci, ale również znalazły piękne okazy grzybów. Po powrocie, czekając przy ognisku na kiełbaski, rozpoznawały różne dary lasu.

      • Wybory

       Już jutro (26.09.2023r.) w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy kandydaci do "Małego" i "Dużego" Samorządu wykonali plakaty, na których mieli okazję przedstawić swój plan wyborczy i ciekawe pomysły. Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów i życzymy powodzenia! :)

      • Kino

       W czwartek 21 września, uczniowie klas 3c, 4a, 4b i 4c pojechali do kina "Jedność " do Sędziszowa Młp. na seans filmowy pod tytułem „O psie, który jeździł koleją” w reżyserii Magdaleny Nieć. To przeniesiona we współczesne czasy poruszająca historia przyjaźni dziewczynki i niezwykłego psa- podróżnika, znana z dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Przygody filmowych bohaterów dostarczyły wielu niezapomnianych emocji, które sprawiły, że u młodych widzów pojawiło się wzruszenie i łezka w oku. Pełni wrażeń kinowych i kulinarnych, zadowoleni i w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany! :)

      • Matematyka na wesoło – zabawy z programowaniem

       W ramach godziny dyrektorskiej uczniowie klas pierwszych realizują dwa ogólnopolskie projekty: „Uczymy dzieci programować” oraz „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Celem zajęć jest zaprzyjaźnienie się dzieci z matematyką, zgłębiania jej tajników i budowanie świadomości, że otacza nas ona na co dzień oraz kształtowanie kompetencji przyszłości - nauka podstaw kodowania przez zabawy, które stopniowo wprowadzą dzieci w cyfrowy świat.

      • Ekomisja w podstawówce - Skąd się bierze żywność!

       W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 ponownie przystąpili do realizacji ogólnopolskiego projektu, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej, edukacja o tym jak nie marnować żywności i zasobów oraz prowadzić ekologiczny i zdrowy styl życia. Na wybranych zajęciach poznają proces produkcji i wytwarzania żywności, dowiedzą się jak jej marnowanie wpływa na środowisko i zużywa zasoby oraz jak ograniczać to zjawisko. Ponadto ważnym elementem programu będzie przekazanie wiedzy o bezpieczeństwie żywności.

   • Partnerzy

    • {#1508} 1
    • {#1508} 2
    • {#1508} 3
    • {#1508} 4
   • Logowanie

   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Godziny dzwonków

    Czwartek 22.02.2024
   • Kalendarz

     brak danych
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej
    • 172271950
    • ul. Kościuszki 1 36-100 Kolbuszowa 36-100 Kolbuszowa Poland
    • Inspektor Ochrony Danych Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.