ZAPROSZENIE NA WAKACYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE
Podczas tegorocznych wakacji nasza szkoła realizuje Program rządowy Aktywna Szkoła, który ma na celu upowszechnienie aktywności fizycznej wśród uczniów.
Program zakłada organizację aktywności fizycznych zarówno w sali gimnastycznej, jak i na świeżym powietrzu oraz różne formy współzawodnictwa.
W ramach codziennych zajęć sportowych od lipca organizowane są treningi piłki nożnej, tenisa stołowego, piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej oraz gry stolikowe i planszowe, m.in. piłkarzyki, szachy, warcaby.
Czwarta klasa już za nami
Tak minął rok szkolny klasie 4a
Innowacja w klasie 4a
Innowacja „Nasz region w obiektywie uczniów klasy 4a” miała na celu zapoznanie uczestników ze swoją okolicą. Uczniowie samodzielnie wykonywali zdjęcia podczas spacerów. Podejmowane zadania były doskonałą okazją do integracji klasy 4a, wspólnej zabawy, rozmowy w gronie rówieśników, jak również wśród najbliższych oraz do promowania szkoły w środowisku lokalnym. Może w przyszłości fotografia będzie ich pasją i możliwością do rozwijania swoich umiejętności artystycznych.
„Jak odczytywać emocje?”
Klasa 4a wzięła udział w projekcie „Jak odczytywać emocje?”. Podczas zajęć na godzinie wychowawczej uczniowie pracowali zespołowo, poszukiwali kreatywnych rozwiązań, a także rozpoznawali, co czują inni. Uczniowie mieli zajęcia m.in. z pedagogiem specjalnym, szkolnym jak również z psychologiem szkolnym. Dzięki temu wzmocnili umiejętność nawiązywania relacji z rówieśnikami, empatię i świadomość własnych emocji. Biorąc udział w projekcie, nauczyciel realizował na godzinie wychowawczej z uczniami cykl lekcji, opartych na Metodzie Pytań i Doświadczeń, która uczy pracować projektowo oraz rozwija myślenie naukowe dzieci, oparte na stawianiu pytań, planowaniu procesu badawczego i wyciąganiu wniosków z przeprowadzonych doświadczeń.
Żywe obrazy
Jednym z ćwiczeń realizowanych na lekcjach plastyki w klasie VII a i VII c w bieżącym roku szkolnym było tworzenie „żywych obrazów”. Zadaniem uczniów było odzwierciedlenie dzieła malarskiego, tworzone przy udziale ich samych. Odpowiednią postawą, ubiorem i mimiką uczniowie mieli przestawić określoną scenę z obrazu. Ćwiczenie służyło też rozszerzeniu wiedzy o dziełach malarskich i ich twórcach.
Język plastyki
„Język plastyki- czuję, doświadczam, rozumiem” to temat innowacji pedagogicznej realizowanej w bieżącym roku szkolnym w klasie VII a i VII c. Jej celem było promowanie sztuki, rozwój kreatywności i indywidualnych zainteresowań twórczych. Miała ona także umożliwić uczniom wypowiedź w różnorodnej artystycznej formie. Poprzez działania plastyczne uczniowie realizowali, indywidualnie lub w zespołach, zadania dotyczące tworzenia własnej przestrzeni życiowej, sztuki ulicy, fotografii i filmu. Poprzez wspólne działania poznawali niektóre z kierunków artystycznych XX wieku, rozszerzali język plastyki, realizowali tematy propagujące zachowania prospołeczne. Kształcili również umiejętność prezentacji własnych działań przed rówieśnikami i ich oceny.
"W stulecie..."
Tegoroczna tematyka XXI edycji konkursu plastycznego "W stulecie...", organizowanego przez Nadleśnictwo Kolbuszowa, nawiązywała do setnej rocznicy istnienia Lasów Państwowych. 3 czerwca odbyło się rozdanie nagród w szkółce leśnej w Świerczowie. Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły to: Wojciech Kwaśnik z klasy VIb, który zdobył II miejsce w kategorii rysunek klas VI i Rita Micał z klasy V b, która została wyróżniona w kategorii malarstwo klas V.
Konkurs "Moja miejscowość i region są piękne"
W XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Moja miejscowość i region są piękne", organizowanego przez Szkołę Podstawową w Nienadówce, uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody:
Jan Przybyło z klasy VIa- II miejsce
Adam Tokarz z klasy VIIa- wyróżnienie
Milena Kicińska z klasy IVa- wyróżnienie.
Klasy 7 w Warszawie
W dniach 11-12 czerwca uczniowie klas 7 uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w stolicy, a dwa intensywne dni były pełne emocji i atrakcji. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich, potem był przejazd Traktem Królewskim i zwiedzanie Starówki. Następnie metrem udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Ostatnią atrakcją pierwszego dnia wycieczki był przejazd na lotnisko Chopina, choć dla dużej części uczniów atrakcją był to pobyt i nocleg w miejscu zakwaterowania. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Sejmu, potem udaliśmy się do muzeum Powstania Warszawskiego, a po obiedzie, oczekiwanym punktem programu, była wizyta na Stadionie Narodowym. Pobyt w stolicy zakończył spacer po parku przy pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Zmęczeni, w dobrych humorach, planując już następną wycieczkę w przyszłym roku szkolnym, późnym wiecz
Wycieczka na Skansen „zerówki” i uczniów 1b
Środę 12 czerwca dzieci z „zerówki” i uczniowie klasy 1b miło spędzili w Skansenie. Celem wycieczki było poznanie dawnych zawodów, obejrzenie zgromadzonych zabytków budownictwa, sprzętu i narzędzi gospodarstwa domowego oraz uczestnictwo w lekcji muzealnej „Kaligrafia”.
W starej szkole dużym wyzwaniem okazało się pisanie rysikiem na tabliczce i piórem maczanym w kałamarzu. Zaskoczeniem było stosowanie kar – klęczenie na grochu czy bicie linijką po rękach.
Wycieczka klasy 5 B
30W dniach 6-7 czerwca uczniowie klasy 5 B odwiedzili ciekawe zakątki naszych pięknych Bieszczad. W ramach tej wyprawy odbyli podróż bieszczadzkimi drezynami rowerowymi, udali się do wnętrza zapory solińskiej, podziwiali niesamowite widoki jeziora Solińskiego podczas przejażdzki gondolą linową. W drodze powrotnej odwiedzili osrodek Caritas w Myczkowcach.
BIWAK klasy 4a
7 czerwca późnym wieczorem klasa 4a rozpoczęła swój pierwszy biwak klasowy na Ogródkach Działkowych Prefabet. Było kino, dyskoteka, tańce i śpiewy. A dobrej zabawy i głośnych uśmiechów nie było końca, nawet przelotne opady deszczu dla nikogo nie były problemem. Najwytrwalsi wytrzymali do 4 nad ranem. Biwak zakończył się pysznym śniadaniem i ciepłą herbatką. Dziękujemy Zarządowi Ogrodu za udostępnienie miejsca i pomoc w organizacji biwaku.
PODZIĘKOWANIE
"Serdeczne podziękowania dla pani Dyrektor za pozwolenie rozpowszechnienia zbiórki Pan Paragon w szkole, nauczycielom i uczniom za zbieranie i przede wszystkim skanowanie paragonów. Za kwiecień udało się zebrać 1437.34 zł
W akcji brało udział 300 zbiórek, kwota maksymalna do przekazania na wszystkie dzieci w kwietniu to 5 tyś zł. Została ona podzielona na wszystkie dzieci. Pola uzbierała aż 1437.34, co świadczy o ogromnej ilości osób, które zaangażowały się w akcję. Pola była jedną z kilku rekordzistów jeśli chodzi o ilość zainstalowanych aplikacji i zeskanowanych paragonów. Nie byłoby tego bez Waszego ogromnego wsparcia. Jesteście niesamowici! Życzymy nauczycielom zasłużonego odpoczynku, a uczniom przede wszystkim bezpiecznych wakacji, które zbliżają się szybkimi krokami. Jeszcze raz dziękujemy".
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych