• Wycieczka klas szóstych w Bieszczady

• Chociaż pogoda płatała figle - było słońce, ale też mgła i przelotne opady - to nie poddawaliśmy się i plan wyjazdu został zrealizowany w stu procentach. Zwiedzanie rozpoczęło się od Pokazowej Zagrody Żubrów w Mucznem. Następnie dotarliśmy nieopodal granicy z Ukrainą do Torfowiska Tarnawa. Później spróbowaliśmy swoich sił, pokonując ośmiokilometrową trasę drezynami po dawnych torach kolejowych w miejscowości Uherce Mineralne. Po drezynach przyszedł czas na rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. W czasie rejsu niektórzy odczuwali zmęczenie po zmaganiach z drezynami, ale byli też tacy, których energia nie opuszczała i prezentowali swoje muzyczne talenty. W Solinie mieliśmy też czas na najważniejszy punkt każdej wycieczki - zakup pamiątek. Z suwenirami w plecakach mogliśmy już spokojnie udać się do miejscowości Nowosiółki. Tu czekało na nas rozpalone ognisko i ciepła herbata. Nawet nie sądziliśmy, że tyle frajdy sprawi nam samodzielnie upieczenie kiełbasy nad ogniem tradycyjną metodą - na kiju. Po posiłku wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Poniżej fotorelacja z naszego wyjazdu. Zapraszamy do oglądania.

• Piknik w okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska

• Dziś klasy 5a i 5b zostały zaproszone do Kolbuszowskiego skansenu na piknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Organizatorzy przygotowali spacer po skansenie, różne gry i konkursy organizowane  między innymi przez Lasy Państwowe. Na uczestników czekał także poczęstunek. O atrakcje zadbali również strażacy z kolbuszowskiej komendy straży pożarnej, którzy zapewnili wodne atrakcje. Na koniec każda z grup dla zasadziła drzewo dla przyszłych pokoleń.

• Terenowa gra na Dzień Dziecka

• Klasy 5a oraz 5 b z okazji Dnia Dziecka wzięły udział w przygotowanej specjalnie dla nich grze terenowej.

Już sam początek musieli trochę pogłówkować, gdyż informacjela w której sali zaczyna się ich przygoda ukryta była w równaniu matematycznym. Gdy znaleźli już salę czekał na nich tor przeszkód, następnie zadania związane z przyrodą, literatura czy znajomością bajek i baśni.

Gra następnie przenosiła się na boisko szkolne gdzie ukryte były dla nich puzzle. Kolejne punkty z zadaniami znajdowały się w praku Jornadowskim, sklepie zielarskim oraz w kwiaciarni w której otrzymali biały kwiat oraz znicz. Kwiat należało złożyć pod pomnikiem Jana Pawła II zaś znicz pod pomnikiem Armii Krajowej na cmentarzu.

Później na bulwarach musieli wymyślić życzenia z okazji dnia dziecka, a następnie udać się do naszego Sekretariatu gdzie otrzymali ostatnie zadania od naszej miłej pani Magdy.

Zadania mimo że nie łatwe naszym dzielnym piątoklasistów nie sprawiły większych trudności a ich trudno nagrodzony został słodkim poczęstunkiem.

• Klasa 3b i świat wielkiej matematyki – Matematyka w parku

• W tym roku szkolnym uczniowie klasy 3b po raz ostatni realizowali projekt "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki". Zajęcia tego modułu związane z matematyką w parku zaplanowano na maj, który jest doskonałą okazją do spacerów i wycieczek, a jednocześnie promowaniem zdrowego trybu życia i nauki w praktyce. Głównym celem zajęć było odwiedzenie przyszkolnego parku i opracowanie jego planu. Uczniowie uważnie obserwowali przestrzeń, szkicowali budowle i akcesoria tam zgromadzone, przeliczali ławki, krzewy, drzewa, a także mierzyli je i określali położenie względem siebie.

Dzięki wnikliwej obserwacji, zdolnościom plastycznym oraz współpracy wszystkich uczniów powstał piękny plakat naszego parku i klasa 3b uzyskała kolejny specjalny certyfikat.