• Klasa 2a oraz 2c na Farmie Rzeszowskiej

• Uczniowie klasy 2a oraz 2c korzystali z zabaw na świeżym powietrzu na Farmie Rzeszowskiej. Były przeprawy przez labirynt kukurydzy, poszukiwanie złota, bitwy na stogach siana, próby ujeżdżania byka oraz karmienie zwierząt gospodarskich. Pomimo pochmurnej pogody wszyscy bawili się znakomicie. Wróciliśmy do domu brudni, ale z uśmiechem na twarzach.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 11 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 5a pod kierunkiem pań Anny Chmielowskiej, Magdaleny Biesiadeckiej i Magdaleny Kadłubiec. Uczestniczyliśmy w "Reklamie szkolnych pomocy dla nauczycieli". Na koniec części artystycznej w dowód wdzięczności uczniowie wraz ze szkolnym chórem zaśpiewali utwór pt. "Pięknie żyć". Na zakończenie Akademii głos zabrała p. Dyrektor Dorota Rabczak, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Również zabrała głos pani Anna Stec przewodnicząca RR i w imieniu rodziców wręczyła na ręce pani Dyrektor piękny bukiet słoneczników życząc zdrowia, sił i spełnienia marzeń dla wszystkich nauczycieli. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.

• Wycieczka klasy 4a do gospodarstwa Państwa Opalińskich

• W dniu 8 października uczniowie z klasy 4a wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa państwa Alicji i Roberta Opalińskich. Gospodarze  – rodzice Martynki  przywitali nas serdecznie, oprowadzili  po gospodarstwie i opowiedzieli o swojej pracy. Uczniowie mieli  możliwość zobaczenia z bliska traktory, kombajn a nawet mogli usiąść w kabinie maszyny. Dzieci obejrzały także oborę  z krowami i cielętami. Dużą atrakcją była możliwość pogłaskania i  nakarmienia zwierząt. Pani Alicja z Martynką częstowały wszystkich mufinkami,  sokiem, a także pysznymi kiełbaskami z grilla.

Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.

Dziękujemy państwu Opalińskim  za miłe przyjęcie, poświęcony czas i poczęstunek.

• Wizyta pisarza w naszej szkole

• Uczniów naszej szkoły odwiedził młody pisarz Mateusz Cetnarski. Na swoim autorskim spotkaniu nie tylko opowiadał o swoich książkach, ale także zatańczył  do muzyki swojego ulubionego piosenkarza! Dziękujemy za wizytę!

• Miłośnicy czekolady z klasy 4a i 5a na słodkich warsztatach

• 3 października 2024r  klasy 4a i 5a wyruszyły na wycieczkę do Pijalni Czekolady w Rzeszowie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, w trakcie których mogli poznać historię czekolady oraz proces jej produkcji od ziarna do tabliczki. Była degustacja, projekcja filmu i oczywiście  zdobienie własnych czekolad i lizaków. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

• ŚWIAT ZWIERZĄT I ROŚLIN PO ANGIELSKU

• Podczas kolejnych dwóch godzin dyrektorskich uczniowie klasy 4a wykonywali mini wystawy zwierząt  i roślin z plasteliny oraz umieszczali przy nich karteczki z ich nazwami w języku angielskim. Najciekawsze prace zostały umieszczone w sali 211, aby każdy mógł podziwiać kreatywność małych ekologów.

W tych edukacyjno-plastycznych zmaganiach dzieciom towarzyszył uśmiech na twarzach, a na koniec zajęć radość oraz dumą z dobrze wykonanego zadania.

Trzeba przyznać, że uczniowie klasy 4a wykazali się wielką kreatywnością i uzdolnieniami zarówno plastycznymi jak i językowymi.

Ostatnim etapem naszych zajęć ekologicznych po angielsku będzie wykonanie przez uczniów mapek pogodowych dla Polski w języku obcym.

Myślę, że i tym razem czwartoklasiści spiszą się na medal.

• Dzień Bez PRZEMOCY

• 2.10 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy, który jest okazją do propagowania przesłania o unikaniu przemocy, również poprzez edukację i zwiększanie świadomości społecznej.

W tym wyjątkowym dniu zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy, jakie są nasze relacje z innymi ludźmi ... Zastanówmy się nad naszym zachowaniem i słowami, które kierujemy do naszych bliskich, znajomych lub zupełnie obcych ludzi. Czy nie sprawiamy, że czują się źle?

Niekiedy niezdajemy sobie sprawy, że nasze konkretne działanie już jest przemocą wobec drugiego człowieka .... Pamiętajmy, że przemoc to intencjonalne działanie lub zaniechanie jednej osoby wobec drugiej, które wykorzystując przewagę sił narusza prawa i dobra osobiste jednostki, powodując cierpienie oraz szkody!

Każda przemoc jest zła i na żadną nie może być naszej zgody!

Pamiętajmy o tym nie tylko dzisiaj, ale też przez kolejne dni w roku.

W tym dniu uczniowie z klasy 7a i 8c rozdawali serduszka, buźki i sentencje jako doskonały sposób, by przekazać pozytywne przesłanie.

• ul. Kościuszki 1
            36-100 Kolbuszowa