• 100-lecie obecności Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej

• 25 maja Nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystościach związanych ze 100-leciem obecności Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

Mszy św. przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, który również poświęcił Ochronkę pw. Św. Józefa prowadzoną przez siostry zakonne. Pierwsza część uroczystości w Kolbuszowej, 25 maja 2024 r., odbyła się w nowej ochronce, którą prowadzą Siostry Służebniczki, gdzie podopieczni placówki zaprezentowali program o św. Józefie. Następnie bp Jan Wątroba poświęcił nowe pomieszczenia, które stanowią Ochronkę pw. Św. Józefa. Uroczysta msza św. została odprawiona w Kolegiacie Wszystkich Świętych, której uczestniczyły Siostry Służebniczki z władzami Zgromadzenia i zaproszeni goście.

Siostry Służebniczki składają gorące podziękowanie wszystkim, którzy czynnie włączyli się w uświetnienie tej Jubileuszowej Uroczystości, a w szczególności dzieciom i młodzieży z naszej SZKOŁY należących do chóru szkolnego i orkiestrze, jak również należącym dziewczynkom do DSM (Dziewczęcej Służby Maryjnej) i ministrantom.

Podziękowania te składamy na ręce pana Jarosława Mazura. Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i Rodzicom za pomoc i za zaangażowanie.

Podziękowania składają Siostry Służebniczki z Kolbuszowej

• Wycieczka klas pierwszych

• Wyprawa do krainy Biesów i Czadów

Uczniowie klas pierwszych wyruszyli do krainy Biesów i Czadów, magicznego miejsca zainspirowanego bieszczadzkimi legendami i podaniami. Wycieczkę rozpoczęli od rejsu statkiem po zalewie oraz wejściem na wieżę widokową (był oczywiście wjazd windą na 10 piętro 😀 ). Potem Rusałka zabrała ich na spacer tajemniczymi ścieżkami, gdzie czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci sprawdziły swoją zręczność na torze sprawnościowym, odkrywały wnętrze góry Jawor w Tajemniczej Studni, szukały zatopionych skarbów olbrzymów, pokonały labirynty, szukając Drzewa Życia oraz grały na leśnych instrumentach. Po obiedzie wszyscy odważnie wsiedli do wagoników i wybrali się na przejażdżkę gondolą, podziwiając krajobrazy. Dzień pełen wrażeń zakończył się oczywiście zakupem pamiątek.

• ZBIÓRKA PARAGONÓW

• Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zbierania paragonów za zakupy. Każdy paragon to 10 gr dla Poli. Akcja trwa do 31 maja. Paragony można wrzucać do pojemników pezy wejściu do szkoły.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji!

• Rozstrzygnięcie konkursu "Książeczka sensoryczna"

• Z okazji Światowego Dnia Autyzmu nasza szkoła była organizatorem gminnego konkursu "Książeczka sensoryczna". Do konkursu zgłoszono 31 prac. Wybór był bardzo trudny ze względu na wysoki poziom znajomości tematu oraz niezwykłe zdolności plastyczne uczestników.

Jury w składzie nauczycieli plastyki oraz specjalistów autyzmu nagrodziło następujących uczestników:

MIEJSCE I Tomasz Drapała SP Domatków

MIEJSCE II Szymon Zieliński SP1 Kolbuszowa, Jakub Kasak SP Zarębki

MIEJSCE III Kornelia Draus SP Kupno, Kacper Bogacz SP Kolbuszowa Górna

WYRÓŻNIENIA:

Dominik Starzec SP Werynia

Maksymilian Rzeszutek SP 1 Kolbuszowa

Oliwier Matejek SP 1 Kolbuszowa

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego.

Odbiór nagród i dyplomów w godzinach pracy sekretariatu SP 1 od dnia 08.05 do 13.05. 2024 r.

• 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• "Jedynka" świętowała kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja inaczej niż zwykle. Tym razem uczniowie klasy 7 i 8 przygotowali krótki występ w formie spotkania szkolnej redaktorki Gabrysi z zaproszonymi gośćmi: królem Stanisławem Augustem Poniatowskim i senatorem Stanisławem Małachowskim. Świetnie wystylizowani na postacie historyczne z ówczesnej epoki, nasi aktorzy przybliżyli uczniom wszystkich klas historyczne znaczenie i rolę konstytucji. Występ ubarwili przykładami z życia codziennego oraz ciekawostkami związanymi z jej uchwaleniem. Następnie uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w quizie dotyczącym przedstawionych informacji, a nastepnie rozwiązywali krzyżówkę dopasowaną poziomem trudności do ich wieku . Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody. Nad prawidlowym przebiegiem quizu czuwała nasza szkolna redaktorka Gabrysia oraz nauczyciele. Nagrody oraz słodycze dla wszystkich uczniow zasponsorowała Rada Rodziców , Samorząd szkolny i sklepik szkolny.

• ul. Kościuszki 1
            36-100 Kolbuszowa