• Świetliczaki się nie nudzą

• Serdecznie zapraszamy do odwiedzania świetlicowej stronki - zakładka  W Naszej Szkole - gdzie dzień po dniu toczy się wesołe życie ŚWIETLICZAKÓW.

• Probny egzamin ósmoklasisty

• W tym tygodniu najstarsi uczniowie naszej szkoły przystępują do próbnych egzaminów. Dziś ósmoklasiści zmierzyli sie z językiem polskim.

Właściwe egzaminy w maju, ale juz teraz trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

• Klasowy Konkurs Pięknego Czytania w 1b

• Po wprowadzeniu literki z uczniowie klasy 1b prezentowali swoje umiejętności czytelnicze podczas Klasowego Konkursu Pięknego Czytania. Dzieci miały do wyboru jeden z tekstów, który umieszczony jest w podręczniku. Ocenie podlegała: płynność, wyrazistość, bezbłędność czytania oraz odpowiednia intonacja.

Po wysłuchaniu wszystkich wychowawczyni wyłoniła laureatów:

I miejsce ex aequo zajęły Monika Kopeć i Iga Guźda

II miejsce ex aequo zdobyli Julia Bryk i Tymoteusz Dąbek

na III miejscu ex aequo  uplasowali się Lenka Kołpa i Tomasz Margański

IV miejsce przypadło Krystianowi Kurkowi i Kristianowi Siedleckiemu

wyróżnieniem uhonorowano Hannę Zagroba, Sonię Siębor, Anielę Kopeć i Martynę Michalską

Laureatom gratuluję sukcesu, a pozostałych uczniów zachęcam do doskonalenia umiejętności czytania.

• Niemiecki z InstaLing

• Deutsch mit InstaLing

Przed nami ferie zimowe, a za nami pierwszy semestr więc czas na podsumowanie XXI Edycji Ogólnopolskiego Programu InstaLing dla szkół.

Uczniowie klas VII i VIII uczęszczający na lekcje języka niemieckiego rozpoczęli we wrześniu w ramach innowacji pedagogicznej przygodę z Platformą InstaLing, która polegała na krótkiej (max. 10 minut dziennie), ale systematycznej pracy. Poprzez zabawę uczniowie utrwalali słówka, które zostały poznane na lekcji, jak również powiększali swoją znajomość słownictwa każdego dnia. Z InstaLing mogli pracować w domu, w autobusie, na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Wśród uczniów klas VII – VIII zostali wyłonieni liderzy w nauce słówek, są to:

Klasa VII a – Natalia Mytych, Laura Gołębiowska, Iwona Mazur

Klasa VII b – Mateusz Bieleń, Michał Bieleń, Martyna Wilk

Klasa VII c – Gabriela Ignatyuk

Klasa VIII b – Tomasz Mroczek

Gratulujemy i już teraz zapraszamy do wspólnej nauki po feriach!

• Rummikub w naszej szkole

• Rummikub jest to gra planszowa , która istnieje na rynku  od 70 lat. Jest doskonałą nauką przez zabawę, rozwija logiczne myślenie, koncentrację uwagi, wyobraźnię, spostrzegawczość, uczy zdrowej rywalizacji z rówieśnikami oraz cierpliwości.
              Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 8 stycznia o godz.16.00, uczniowie zapoznali się z zasadami gry i kreatywnie spędzili wolny czas. Do wspólnej gry dołączył również tato Lenki uczennicy pierwszej klasy :)
              Dobra zabawa, integracja oraz aktywność umysłowa– miło spędziliśmy razem czas. Zobaczcie sami.

• Szlachetna Paczka

• Drodzy uczniowie, wolontariusze, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły!

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w „naszą” Szlachetną Paczkę.

Dzięki Waszej ofiarności udało nam się zebrać do skarbonek 2090zł i dwa kartony produktów żywnościowych oraz środków czystości

Za te pieniądze zakupiliśmy między innymi garnki, poduszki, pościel, domek dla lalek, plecak, produkty żywnościowe oraz wiele innych rzeczy, o których marzyła rodzina.

Wspólnymi siłami stworzyliśmy im wyjątkowe święta. Była to również niesamowita okazja, aby dać naszym uczniom życiową lekcję, której mamy nadzieję, w dorosłym życiu nie zapomną: o pomocy potrzebującym.

• Lapbook 3a

• W klasie 3a uczniowie na lekcjach języka angielskiego przygotowywali lapbook o Santa Claus. Wykonując różne zadania śpiewali piosenkę Where is Santa?

Where is Santa?

• Dzień Piżamy

• Czy wypada przyjść do szkoły w piżamie?

Dzisiaj w naszej szkole było to wręcz mile widziane zachowanie.

Nasi uczniowie włączyli się w akcję "Dzień Piżamy", która ma na celu uzmysłowienie młodym ludziom, że strój, który dla nich jest przeznaczony tylko do spania, dla dzieci przebywających w szpitalach stanowi podstawowy ubiór, w którym uczą się, bawią i odpoczywają. Tego dnia została także przeprowadzona zbiórka pieniędzy, która została przeznaczona na konto fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” zajmującą się pomocą dzieciom przebywającym w szpitalach na oddziałach onkologicznych.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów (a także nauczycieli) zaangażowało się w tę akcję i mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu pomogliśmy małym pacjentom.

Pragniemy z tego miejsca podziękować wszystkim za okazane wsparcie.

Zebraliśmy 2248 zł

Dziękujemy,